Після закінчення Революції Гідності однією з найактуальніших проблем перед українським народом постали питання люстрації, а також корупції. Незважаючи на те, що з моменту закінчення кривавих подій на Майдані Незалежності в Києві минуло вже понад два роки, ця тема залишається не менш актуальною. Наприклад, чому на високих державних посадах залишаються люди, які скомпрометували себе не тільки службою режимам Кучми-Януковича, але і з явними ознаками злочинних корупційних дій.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє Рolitrada.
Одним з найяскравіших представників старої непотоплюваної когорти корупціонерів і рвачів є нинішній виконувач обов'язків керівника Державного управління справами – Іван Куцик.
Незрозуміло, якими мотивами керувався президент Петро Порошенко, призначаючи його на цю високу посаду. Кажуть, що Іван Маркович – людина Сергія Льовочкіна, і ця посада – поступка за лояльність Опоблоку у Верховній Раді. Такий крок назустріч колишнім регіоналам сильно б'є по репутації глави держави. Призначаючи Куцика, Президент прямо порушив статті Закону "Про очищення влади" (ст. 1, п. 3, ст. 2, п. 1, ст. 3, п. 1), адже цей чиновник встиг послужити на високих державних посадах ще за президентів Кучми і Януковича. У серпні 2015 р. колишній керівник ДУС Сергій Березенко був обраний депутатом Верховної Ради, а прозорий конкурс на заміщення посади керівника в Держуправління досі не проводився, як того вимагає Закон "Про державну службу" (ст. 24, п. 1). Президент має розуміти, що тримання на службі Куцика – це чергова пляма на репутації Глави держави.
Іван Куцик – одіозна персона, про яку на просторах Інтернету можна знайти чимало цікавої інформації. Трудовий шлях 65-річного чиновника почався в далекому сезоні 1972 року (напевно, більшість читачів ще не народилися!). З 1990 року Куцик почав працювати в численних державних підприємствах, правоохоронних органах уже незалежної України. Згідно з декларацією про доходи за 2013 рік, Іван Маркович як перший заступник керівника апарату ВРУ, показав 787,7 тисяч гривень доходу, ще 225 тисяч заробили члени його сім'ї. Землі або квартири на Куцика не записані, зате він є власником кількох автомобілів класу "Преміум": Mercedes S 600, Volkswagen Taureg, Volkswagen Phaeton. Його автопарк оцінюється в кілька мільйонів гривень.
Перша негативна згадка про Куцика датується 1986 р., коли він вніс недостовірні дані до облікових документів для отримання службового житла, був звільнений з органів внутрішніх справ і позбавлений спеціального звання. Користуючись підтримкою генералів МВС України Дагаєва і Фере, які в той час входили до найближчого оточення колишнього міністра внутрішніх справ України Кравченка й президента України Кучми, Куцик був відновлений на службі органах МВС України і згодом призначений головою правління-генеральним директором ЗАТ "Президент-готель" Київський". Деякі джерела вказують на близькі зв'язки Куцика з Володимиром Литвином і Міністром МВС Юрієм Кравченком за часів вбивства Георгія Гонгадзе.
Ще один цікавий "досвід" роботи виніс Іван Куцик з адміністрації президента Кучми. У той час першим помічником Кучми був Володимир Литвин. Сам він хабарі брати боявся, тому направляв клієнтів до Сергія Льовочкіна (зрозуміло, з поділом грошей). І після того, як Льовочкін пішов на підвищення, місце біля Литвина зайняв Куцик. Він успішно вписався в схему хабарів і збору грошей. Наприклад, такса за банальний вхід в першу приймальню становила 50 тисяч доларів. А за вирішення питання – бувало й кілька мільйонів зелених. І це в далекі 90-ті. До кінця не розслідувана також роль Куцика в смерті Юрія Кравченка.
У 2004 році Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом розкрадання 280 тисяч гривень державних коштів на підприємстві "Ділове співробітництво і послуги", яке було створено за участю Куцика в апараті Верховної Ради.
Завдяки тісним діловим і дружнім зв'язкам з високопоставленими посадовими особами держави, у т. ч. Льовочкіним, Рафальським, Бойком, Азаровим, Звягільським, Деркачем, Толстоуховим, Хорошковським, братами Зайчук та іншими, з 2006 року Куцик входить до найближчого оточення керівництва Партії регіонів.
У 2011 році Іван Куцик в черговий раз був призначений на посаду Першого заступника керівника апарату ВР України під керівництвом одіозного Валентина Зайчука, про який ми ще згадаємо.
Заздріть, офіцери, якими темпами Іван Маркович отримував звання в правоохоронних органах України:
- липень 2001 року – полковник міліції (директор державного готелю);
- серпень 2001 року – генерал-майор міліції;
- серпня 2002 року – генерал-лейтенант міліції;
- вересень 2004 року – генерал-полковник міліції.
Але повернемося в сьогоднішній день. Зараз Іван Куцик рулить величезною і дуже закритою структурою – Держуправсправами. У його підпорядкуванні ні багато ні мало, а близько 50 підприємств. Це і готелі, і санаторії, і заповідники, і навіть свій камерний оркестр і лікеро- горілчаний завод. На їхню "підтримку" витрачаються величезні бюджетні гроші, як їх використовують і скільки заробляють ці підприємства – покрито мороком.
Наприклад, є таке цікаве й досить прибуткове підприємство – Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв. Каламутна державна структура, яка надає послуги дипломатичним установам. У розпорядженні цієї контори найкраща державна нерухомість, свої автопарки, будівельні й ремонтні підрозділи. Керівник цієї організації Павло Кривонос, як і його патрон Іван Куцик, давно мав бути звільнений, бо прямо порушений Закон "Про очищення влади". Проте цей чиновник встиг послужити і Президентам Леонідові Кучмі, і Віктору Януковичу. Залишився він на своїй "рибній" посаді і при постмайданному Порошенкові. Павло Кривонос з 1992 року (!) беззмінно керує одним з найприбутковіших підприємств Управління держсправами. Нам також стало відомо, що під безпосереднім керівництвом у Кривоноса на керівних посадах працюють його родичі й куми, що також порушує законодавство України, зокрема, закони про корупцію (ст. 22, п. 1, ст. 27, п.1) і держслужбу ( ст. 32, п. 1, 2, 3, 4, 5). Але чиновнику це все минається. Єдиним логічним висновком буде те, що він зручний для всієї влади і знає, як "підмазати" того чи іншого.
Непотоплюваний Павло Кривонос не один в обоймі нелюстрованих держслужбовців ДУС. Наприклад, номенклатурною і дуже дорогою для звичайних людей клінічною лікарнею "Феофанія" Державного управління справами з 2008 року до цього часу керує Ігор Семенів. І це ще далеко не останній з управлінців, які вийшли з минулої епохи.
Як тут не згадати "вічного і непотоплюваного" чиновника – 67-річного Валентина Зайчука. Він почав свій робочий шлях у сфері освіти, у 90-х набув безліч знайомих у політиці, які і підтягнули його "на гору". Пізніше спікер Володимир Литвин призначив В. Зайчука керівником Апарату ВРУ. І тільки зараз Володимир Гройсман зміг позбутися одіозного чиновника-"господарника". Валентин Зайчук пішов у тінь без скандалу, а ось його брат Борис "погорів" на посаді Посла України в Чехії. У травні 2014 року в Чехії було затримано людину, яка працювала радником Януковича і звинувачувалася в торгівлі наркотиками і зброєю, а також зв'язками з терористами. Здавалося б, до чого тут український посол? Але саме Борис Зайчук намагався звільнити наркоторговця з в'язниці шляхом внесення грошової застави. Після цього розгорівся скандал, який призвів до відставки.
Україна на Майдані кров'ю вибрала європейську модель держави. Ми сподівалися, що в країні запанує правда і справедливість, управляти країною прийдуть нові, молоді і порядні люди. У результаті маємо, що влада й посади належать тим же, що і за Януковича, залишаються ті самі схеми, які розкрадають нашу країну і сприяють зовнішнім ворогам. Невже все так і залишиться?