Професор політології Ратгерського університету Олександр Мотиль вважає, що НАТО переживає системну кризу свого розвитку. Ця організація не лише не має чіткого курсу діяльності, але й не захищає своїх же членів. Відтак, вступ України до НАТО зовсім не означатиме, що військова організація відбиватиме атаки російського агресора, оскільки в такій же ситуації із, приміром, Естонією, американці не підуть захищати цю країну.

Мотиль переконаний, що для НАТО вступ в її ряди України рівноцінний "ще одній турботі". "Взагалі НАТО – організація, яка переживає певну кризу, не знає точно, чому існує. Військові бюджети деяких країн дуже низькі. Вони не впевнені, чи зможуть захистити Естонію, а тут захищати Україну...", - повідомив Мотиль і додав, що в статуті НАТО вітсутні чіткі зобов'язання щодо захисту власних членів, тому колективного рішення щодо військової відсічі агресора, який нападає, в НАТО можуть і не прийняти.

Читати також: В українській контрактній армії будуть служити іноземці

"І потім, ця знаменита п'ята стаття НАТО, яка начебто зобов'язує членів НАТО прийти на захист...Але вона такого не робить. Почитайте її детально англійською мовою. Вона дуже виразно каже: так, кожний член НАТО буде вважати напад на іншого члена НАТО є нападом на себе, але приймає рішення у відповідності зі своїми інтересами. Тобто, це означає, що німці, наприклад, можуть прийняти рішення і відповісти на агресію скликанням конференції (членів НАТО – Авт.), а французи сорганизуют фестиваль світу...", - зауважив американський професор під час інтерв'ю виданню "Сегодня".

За словами Мотиля, американці лише надіються на те, що Росія не нападатиме на Естонію, бо, якщо вона це зробить, - плану відсічі в НАТО не має і не факт, що американці будуть захищати Естонію, якщо раптом Росія на неї нападе.

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

"Так що там немає ніякого зобов'язання колективно відповісти на агресію. Це добре знають і росіяни, і НАТО, і тому всі бояться можливого вторгнення в Естонію. Уявіть собі, якщо б таке сталося, дуже навряд чи, що американці підуть туди (захищати Естонію – Авт.). Я американців про це запитував, і всі мені кажуть, що такого не буде", - розповів Мотиль.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, щона Донбас чекає доля Нагірного Карабаху, оскільки заморожений конфлікт в цьому регіоні може тривати ще довго.