Російський бюджет готують до війни. Це видно із того бюджетного переділу, який проводиться в Росії. Практично всі цивільні витрати федерального бюджету на поточний 2016 рік підлягають скороченню, згідно із проектом поправок до закону про бюджет, який Мінфін опублікувало напочатку тижня.

"Російський Мінфін відправляє під ніж соціальні статті, а вивільнені 11 мільярдів доларів віддає силовикам. Причому розподіляти ці гроші будуть у закритому режимі, тобто без публічного обговорення", - пише журналіст Павло Казарін для "Крим.Реаліі".

Оглядач звертає увагу на те, що до недавнього часу економічний блок російського уряду залишався у руках людей, які добре знають, як влаштована економіка. Ще недавно цивільні міністри в Москві тримали оборону від силових відомств, які наполягали на зростанні своїх витрат.

Сьогодні ж скорочуються цивільні статті в усіх напрямках. Відбувається важливий перелом.

Читайте також: Політолог назвав реальний рейтинг Путіна

Популярні новини зараз
Оштрафують без попередження: українцям дали лише сім днів - кого вже чекають у ТЦК Правила нарахування "комуналки" зміняться: українці самі визначатимуть суми у квитанціях Пенсійний фонд припиняє виплату пільг: хто залишиться без підтримки Пенсіонерам виплатять майже на 4000: старенькі гарантовано отримають гроші
Показати ще

Є два типи авторитарних режимів. Правий авторитаризм - коли в гуманітарній сфері все направлено на придушення інакомислення. Але при цьому економічні важелі все одно залишаються в руках професіоналів. І побутова економіка цілком нагадує звичайну капіталістичну реальність. Магазини та ресторани, торгові центри та кредити, вільний обмін валют і біржа, поїздки за кордон і приватний бізнес.

А є інший тип авторитаризму - лівий. Радянський Союз і Куба, Північна Корея і Зімбабве – режими лівого авторитаризму.

До недавнього часу російська держава цілком вписувалася у першу модель. Плоска шкала оподаткування та ведення підприємницької діяльності, іноземці в економіці і бізнесі, відбирання і націоналізація застосовувалися вибірково.

Але Росія у своєму протистоянні з усім світом і з самою собою прискореним темпом рухається іншим шляхом, який може привести країну до війни.

А введення воєнного стану автоматично тягне за собою скасування виборів. Всіх виборів. І саме такий сценарій, із високою ймовірністю, може бути застосований Путіним.

Як повідомляв сайт "Знай.ua", на думку експертів, заради утримання влади Путін може зважитися на світову війну.