Українські політичні партії перестали бути ідеологічними, і в 90% випадків їх створюють з метою вигідного перепродажу на період виборів.

Про це повідомив експерт Iнституту політичної освіти Олександр Солонтай і додав, що в цьому є певна провина і самих українців.

"Те, що зараз майже немає ідеологічних партій, це точно не пов'язано з відсутністю самих ідеологій. Ідеології є і у всьому світі працюють. В Україні так само є підстави для функціонування ідеологічних партій. Їхня нинішня відсутність — це ознака безвідповідальності керівників держави та наших політиків, які просто за допомогою виборчих проектів маніпулюють суспільством. Такий стан речей їх абсолютно задовольняє. Вони користуються амнезією виборців, відсутністю у еліти вимог внутрішньопартійної демократії та грошима", - повідомив Солонтай для видання "День".

За словами експерта, від виборів до виборів політики просто роблять проекти. Якщо подивитися на теперішній склад Верховної Ради, то із шести політичних фракцій, які там є, перші п'ять за величиною фракцій вперше в парламенті. Це такі, як "БПП", "Народний фронт", "Опоблок", "Самопоміч" та РПЛ вперше. Тобто це нові проекти, які були відкриті напередодні парламентських виборів, і вони замінили виборчі проекти, які були до того.

"Ми бачимо, як просто одні проекти замінюють інші, а люди, як правило, залишаються ті ж самі. Така ситуація досить сильно розслабляє наших політичних діячів. Але водночас існують і зародки ідеологічних партій, і, можливо, в свій час сформується і ідеологічна політична система паралельно з проектною", - додав Солонтай.

Популярні новини зараз
"Такого, як зараз, ми ще не бачили": у ЗСУ забили на сполох через ситуацію на фронті Оштрафують без попередження: українцям дали лише сім днів - кого вже чекають у ТЦК В Україні вводять колективну відповідальність: єдине житло відберуть через борги родичів Правила нарахування "комуналки" зміняться: українці самі визначатимуть суми у квитанціях
Показати ще

Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв, що українці повинні витримати ще кілька виборів поспіль, щоб отримати якісну владу.