Для того, щоб усунути існуючу напруженість у відносинах з Польщею, Україна повинна на офіційному рівні засудити винуватців "Волинської різні". Про це в інтерв'ю "Главкому" заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця.

"Польська сторона очікує, і, вважаю, має на це право, щоб було засуджено ті злочини проти польського мирного населення на Волині. Вважаю, в умовах зовнішньої агресії настав час спільними зусиллями закрити сторінку непорозуміння навколо цієї ситуації, яка є в українсько-польських відносинах з часів Другої світової війни", - підкреслив Дещиця.

За його словами, сприйняття історичної проблематики в Україні та в Польщі дуже істотно відрізняється.

"Питання трагедії на Волині є дуже чутливим в Польщі. Про це знають всі. Про це пишуть в газетах, про це знають всі політики, про це створюють фільми, вчать в школі, публікуються спогади очевидців тогочасних подій чи їх нащадків", - зазначив дипломат.

Читайте також: Екс-президент Польщі попереджає Путіна - українці ще помстяться

Популярні новини зараз
Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Гроші на дітей: в Україні збільшилася сума допомоги батькам новонародженої дитини Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків
Показати ще

В Україні ж, за словами посла, це питання не так гостро винесено в громадський дискурс, а, найчастіше, йому просто не надають значення.

"З різних причин. Були закриті архіви, нам, взагалі, не говорили, що існувало УПА, що відбувалося на Волині, хто така Армія Крайова. Якщо щось і розповідали - то тільки про радянських партизанів. Звідси й певна диспропорція знань і сприйняття на суспільному рівні", - пояснив Дещиця.

Тому, продовжив дипломат, і виникло певне непорозуміння - в той час, як в Польщі засудження цих дій є зрозумілим і очевидним, в Україні - "не зовсім", оскільки "ми про них особливо не знаємо".

"Нам потрібно вивчити ту історію. Злочини, які чинились проти мирного населення, не повинні мати виправдання", - заявив Дещиця, додавши, що, безумовно, несправедливо застосовувати колективну відповідальність до всіх бійців УПА за дії її окремих членів.