Російський президент Володимир Путін дав зрозуміти, що має намір обговорювати геополітичні питання на саміті G20, всупереч бажанню Пекіна утримувати фокус переговорів суто на економіці та зміні клімату.

Ці кроки можуть підірвати зусилля Китаю показати Росію як близького друга і намагання зменшити надто великий, як вважає Пекін, вплив Заходу на G20. Пекін переконаний, що Росія повністю залежить від підтримки Китаю через її економічні проблеми, особливо на фоні падіння цін на енергоносії та продовження західних санкцій через війну в Україні. Між тим Путін намагається збільшити коло впливу за допомогою зв'язків з Японією, яку Китай вважає конкурентом.

"Відбувається така собі гра за участю росіян. Китайці знають, що росіяни – у скрутному економічному становищі, і вони свого роду ізольовані від Заходу, то ж потребують друзів", - аналізує в інтерв'ю Голосу Америки Артур Кройбер, партнер-засновник і генеральний директор дослідницької компанії "Гавекал Драгономікс" із Гонг-Конгу.

"Я думаю, ці відносини очевидно тільки назовні. Там є дуже мало довіри, і є дуже мало спільних інтересів, крім того, що авторитарні режими мають труднощі переконати демократичні сили у їхній правомірності. Я думаю, ці відносини є надзвичайно тактичні, і не вважаю, що вони стратегічно маюь якусь вагу", - повідомив Кройбер.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що США поставили Путіна "на лічильник".

Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру
Показати ще