Українські політики, за період незалежності, встигли освоїти ряд простих, але дієвих прийомів маніпуляції часом. Політичний эксперт та оглядач Олена Дерев'янко розповіла ТСН про хитрощі народних депутатів, які допомагають їм "протягати" хворобливі і невигідні для товариства закони.

Вечір п'ятниці.

У той час, поки громадяни країни відпочивають перед робочим тижнем і намагаються не забивати собі голову неприємними новинами, у політиків починається період максимальної ділової активності.

"Таємні зустрічі, кулуарні домовленості, скандальні інформаційні вкидання і радикальні кадрові рішення - так проводять вихідні українські можновладці", - пише в своєму блозі Дерев'янко. Електорат, за словами експерта, до початку буднів дійсно забуває те, що сталося з вечора п'ятниці по вечір неділі, а безліч ЗМІ у вихідні просто не працює.

Той же прийом використовують в своїй справі рейдери, організовуючи більшість своїх захоплень в період уїк-ендів: "І не дивно. Тому як серед них (депутатів) є і замовники "рейдерства" ласих активів, і інтелектуальні виконавці цих сумнівних оборудок, і силовики-дуболоми".

Популярні новини зараз
Мобілізовані психологічно не витримують: генерал про дезертирство в армії Мобілізація без ТЦК: що зміниться для військовозобов'язаних Головна ціль п'ятниці – не загнати себе: гороскоп на 29 листопада для всіх знаків Зодіаку Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках
Показати ще

В останню мить.

Другий поширений маніпулятивний прийом - позбавлення людини часу на обдумування. Виборець дуже часто реально вірить, що часу на бюджет і закон про вибори не вистачає, а дати гучних заяв і призначень визначаються без задньої думки.

"Саме тому держбюджет у нас приймають тоді, коли чартери вже готові до відльоту на острови. А виборче законодавство вдосконалюють такими темпами, що кожен раз, коли призначаються чергові "перегони", виявляється, що знову не встигли", - розповідає політичний оглядач.

За її словами, цей самий виверт використовується при кадрових призначеннях: "Цього треба призначити, тому що нікого більше, а цього - тому що вже немає часу шукати іншого".

"Люди інтелектуальної праці, коли відчувають спинним мозком, що схалтурили в якійсь статті або звіті, намагаються здати його начальству перед тим, як він відбуде додому, на важливу нараду або у відрядження", - пояснює експерт.

Знаменна дата.

Блоггерша задається питанням - чому так часті збіги, коли найважливіші політичні рішення приймаються напередодні календарних свят. У святкові дні пильність громадянина присипляється загальної ейфорією від "додаткового" вихідного і організованими владою масовими гуляннями.

"Чиновники завжди раді приурочити здачу зліплений так-сяк об'єктів до якої-небудь знаменної дати", - пише в своєму блозі Олена Дерев'янко.

За її словами, улюблені календарні дні для здійснення "темних справ" - це розпал новорічних, травневих, великодніх та інших свят. Дні, коли люди виїжджають відпочивати за місто, на природу, або проводять час зі своїми рідними та близькими.

"Дні, коли правоохоронці вдаються то сини-чеснот, а "акули пера" - своїм, і мало хто хоче відволікатися для захисту чужих грошей", - підсумовує експерт.