Запрошення миротворчої місії ООН та запровадження військового стану почали обговорювати на засіданні РНБО у ввечері 18 лютого. Про такі заходи гарантування миру в Україні заявив президент Петро Порошенко.

"Україні всіма силами показувала, що виступає за мирне врегулювання конфлікту. Ми говорили, що Україна готова негайно припинити вогонь та перейти до виведення важкої техніки. Лідери чотирьох країн брали на себе зобов'язання забезпечити перемир'я. Кожна літера обговорювалася президентами України, Росії, Франці та канцлером Німеччини. Ми підписали документ, який передбачав повне припинення вогню опівночі 15 лютого. Але з першої ж хвилини бойовики та російські військові не дотрималися режиму припинення вогню. Кожен день ми мали декілька переговорів щодо негайного припинення вогню", - сказав президент.

"Я пропоную обговорити запрошення миротворчої місії ООН, яка буде діяти відповідно до мандату Радбезу ООН. Найкращий для нас формат – це поліцейська місія Євросоюзу", - заявив Порошенко.

Президент запропонував РНБО внести зміни до закону про воєнний стан, а також обговорити питання проведення на території України спільних військових навчань ЗСУ із військовими формуваннямя інших держав.

Порошенко також розповів про вихід українських військ з оточення під Дебальцеве після невдачі із дипломатичним врегулюванням конфлікту.

Популярні новини зараз
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Показати ще

"Три дні представники ОБСЄ робили дуже важливі заяви, що саме російська сторона порушував умови домовленостей. Після того, як публічно російська сторона не допустила представників ОБСЄ, і були порушені всі домовленості, вчора о 13 годині я віддав наказ скоординувати під керівництвом головнокомандуючого вийти військовим з Дебальцевого. Одразу було розпочато консультації з нашими партнерами з США та Франції. Сьогодні вночі о 0.30 наші збройні сили чотирма колонами почали евакуацію", - заявив президент.

За офіційними даних, війська виходили під постійним вогнем. Станом на 22.00 18 лютого з Дебальцевого вийшли підрозділи Збройних сил в складі 2475 чоловік, з них 2132 – підрозділи ЗСУ, 158 – Нацгвардія, решта – 85 підрозділів МВС. Українські солдати відмовилися погодиться на умови бойовиків - здати всю зброю та підняти білий прапор.

"Жоден з тих, з ким я спілкувався, не погодилися на принизливі умови, які було поставлені. І сьогодні о 6-ій ранку наші військові вийшли на нові рубежі. Вони були відведені в Луганськ, Артемівськ та інші міста. Я пишаюся нашими воїнами. На жаль, під шквальним вогнем ми втратили шістьох українських героїв, більше ста поранено. У більшості – легкі поранення. Ми показали, що Україна дотримується домовленостей", - сказав Порошенко.