Впроваджуючи несертифікованих Держслужбою спецзв'язку і захисту інформації систему е-декларування, чиновники в найближчому майбутньому сподівалися непомітно прийняти нові поправки, а то і закони, що обмежують або вносять зміни антикорупційні інновації. Про це у своїй статті пише Микола Песецький, повідомляє "Обозреватель".

Журналіст нагадав, що відповідно до закону "Про особливості представлення посадовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в 2016 році", за приховування інформації про доходи та майно чиновникам загрожує кримінальна відповідальність - аж до двох років в'язниці.

"При першому наближенні здається, що народження інноваційної системи фіскального нагляду над чиновниками далося" кров'ю і потом "нашим молодим евромечтателям, юристам, професійним громадським активістам і журналістам. Однак заглибившись в історію питання, виявляється, що ... в 2001 році, будучи народним депутатом, Віктор Медведчук розробив прогресивну, як для кучмівської епохи, систему контролю над матеріальним станом державних службовців та вищих посадових осіб. Вперше пропонувався контроль не тільки за доходами, але і витратами чиновників, а головне - введення адміністративної і навіть кримінальної відповідальності за невідповідність між задекларованими і реальними доходами і витратами. Крім офіційних доходів, нерухомості, автомобілів і рахунків в банках, відзвітувати потрібно було також за подарунки, ювелірні цінності, об'єкти мистецтва та антикваріат. А також майно, формально належить іншій особі, але контрольоване чиновником ", - повідомив Песецький.

На його думку, загроза зриву впровадження системи е-декларування була видна вже в тому, що її запустили лише через півроку після того, як Верховна Рада проголосувала за відповідний закон.

"Влада провалила декларування доходів у 2001 році, намагається зробити це і зараз. Судячи з усього, розрахунок був такий. Потрібно продемонструвати європейцям, що все йде за планом. Закон прийнятий, система запущена, корупціонерів чекають в'язниці. Здавалося, компроміс знайдений і всі будуть задоволені половинчастим запуском. Ну, а далі, ... в найближчому майбутньому, можна тихо і непомітно прийняти нові поправки, а то і з десяток законів, що обмежують або видоизменяющих антикорупційні інновації ", - робить висновок журналіст.

Популярні новини зараз
Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову
Показати ще