Україні, яка найбільше постраждала не тільки від російської агресії, але й від старих "правил гри" в ООН, варто було б подумати про ініціювання змін у діяльності Ради безпеки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТаку точку зору висловив політолог Віктор Каспрук і додав, що існує п'ять кроків, якими можна викинути Росію з Ради Безпеки.
Перше: країна-член Ради безпеки, котра на даний момент веде військові дії проти іншої держави, не має права на голосування в Раді безпеки ООН, бо сама є безпосереднім учасником конфлікту.
Друге: в Раді безпеки скасовується право вето, і всі рішення ухвалюються простою більшістю голосів членів ради.
Третє: спрощеним варіантом модернізації Ради безпеки ООН могло б стати правило, за якого право вето не діє, якщо при голосуванні проти висловився лише один із членів Ради безпеки.
Четверте: існує правове поле світової цивілізації. А оскільки Росія навмисно постійно порушує і попирає всі правила, котрі б мали враховуватися в діяльності Ради безпеки ООН, то призупинення права вето для Росії, на час розслідування неправомірних дій Москви, бачиться єдино можливим виходом із ситуації, котра склалася.
П'яте: після фактичного доведення того, що літак авіакомпанії Malaysia Airlines рейсу МН17 було збито з окупованої частини Донбасу, Росія не може не тільки головувати в Раді безпеки ООН (як це відбувається в жовтні), а й має бути визнана в ООН як держава-терорист, котра веде гібридну глобальну війну проти цивілізованого світу. Про це Каспрук повідомив у своїй статті для видання "Радіо свобода".
Політолог переконаний, що саме головування Росії в Раді безпеки ООН, країни, що розпочала гібридну війну проти іншої держави, є цілковитим нонсенсом.
Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв, як Путіну відгукнеться пропаганда сепаратизму на Донбасі.