На Івано- Франківщині затримали зловмисника, який вимагав 350 тисяч доларів за звільнення 20 дітей. Повідомили про це до Національної поліції, СБУ та цілої низки ЗМІ.

Затримання вимагача

За даними правоохоронців, операцію провели співробітники Головного слідчого управління та Департаментів кіберполіції і внутрішньої безпеки НПУ. Як виявилося, його погрози – фейк, але на чоловіка тепер чекає цілком реальне покарання.

На електронні адреси НПУ, СБУ та деяких засобів масової інформації надійшло повідомлення від особи, яка стверджувала, що утримує в заручниках майже 20 дітей. За звільнення бранців вимагалося 350 тисяч доларів США або еквівалент у крипто валюті у розмірі 54 біткойнів. У разі несплати грошей висловлювалася погроза завдати дітям тілесних ушкоджень.

"За цим фактом Головним слідчим управлінням НПУ було розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст.147 (Захоплення заручників) та ч.2 ст.189 (Вимагання) КК України", - додали в СБУ.

Аби затримали вимагача, кіберполіція встановила ІР-адресу пристрою, з якого надійшло повідомлення, та місце його знаходження.

Популярні новини зараз
На землю чекають удари руйнівної магнітної бурі: нагряне вже ось-ось Українцям пенсійного віку нададуть тимчасову допомогу: які документи потрібно подати Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись
Показати ще

Сигнал ішов із Прикарпаття, тому підключилися оперативники Івано-Франківського управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ. Підозрюваним виявився 24-річний раніше не судимий мешканець Коломийського району, Івано-Франківської області, в його квартирі одразу ж провели обшуки.

Вилучили комп’ютерну техніку і мобільний телефон. Під час спілкування з оперативниками внутрішньої безпеки поліції чоловік зізнався, що з метою наживи вирішив вдатися до афери: через службу розшуку дізнався імена дітей, які зникли безвісти, і зазначив їх у своєму повідомленні. Для правдоподібності додав звукові файли з криками дітей, які попередньо скачав з мережі Інтернет. Докази зізнання працівники поліції знайшли у поштовій скриньці "шантажиста".

Дивіться: На Київщині СБУ затримала учасників організованого угруповання на вимаганні грошей

Як повідомляв портал "Знай.ua", на електронну пошту Антитерористичного центру СБУ надійшов лист від невідомих, який не на жарт схвилював. Наші поінформовані джерела в СБУ повідомляють, що, в листі аноніми повідомили про дітей-заручників і вимагали викуп за них.