Богдан Климчак – український в'язень Гулагу й остання жертва комуністичного режиму помер 21 червня 2018 року. Проте про його смерть стало відомо лише 24 числа. Сумну звістку повідомив голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович на своїй сторінці в Facebook.

Клімчак був звільнений лише в 1990 році, а за своє життя як політичні в'язень побачив не один табір. Сам він родом з Львівської області, де народився в селі Себечів 22 липня 1937 року.

У Климчака заарештували старшого брата, а всю сім'ю вислали в Хабаровський край. Саме там Богдан і здобув освіту. Але попереду його чекало не світле майбутнє, адже вже на другий день після вручення диплома його заарештували за "антирадянську агітацію".

10 вересня 1957 року тоді ще хлопець був позбавлений волі на 5 років. Як політичний в'язень він свій термін провів у таборах Магадана, Іркутська і Мордовії. Він звільнився у 1962 році і аж до 1978 року жив у будинку на Тернопільщині.

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Показати ще

Климчаку було дуже непросто знайти роботу і він займався слюсарством. Весь цей час чоловік перебував під пильним наглядом КГБ і на нього часто писали доноси. Він вирішив тікати за кордон, в Іран.

Втеча у нього не вдався через те, що в той час між СРСР та Іраном було підписано угоду про повернення втікачів. Климчака повернули в руки радянської влади і за такий зухвалий вчинок він був засуджений до 15 років суворого режиму та 5 років заслання.

Він опинився на волі після таборів Гулагу лише 11 листопада 1990 року. Таким чином він став останнім українським політв'язням.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" в суботу, 23 червня кримськотатарський активіст Сергій Караметов потрапив у ДТП. До вечора того ж дня стало відомо про його смерть в лікарні. Про це повідомили кримські активісти, місцеві журналісти і гендиректор кримськотатарського телеканалу ATR Ленур Іслямов.

Кримськотатарський активіст 78 років, Сервер Караметов став широко відомий після затримання за одиночний пікет у Криму на підтримку Ахтема Чийгоза.