Ситуація напередодні виборів стає критичною для непопулярної в столиці київської влади. Соціологічні дослідження показують, що Кличко і його команда, що складається в основному з екс- "регіоналів", стрімко втрачають популярність. Кияни чекають нових осіб і в своїй масі не бажають переобирати горе-команду, що збанкротувала місто . Це означає, що влада піде на будь-які тотальні фальсифікації і маніпуляції, аби не втратити високих крісел.

За останні півроку електоральні переваги столиці досить динамічно змінюються, про що регулярно свідчать результати незалежних соціологічних замірів. Показово, що протягом літа та вересня сильно просіла популярність партій, що входять сьогодні у велику парламентську коаліцію. Саме це змусило їх розкручувати альтернативний проект з реанімації забутого екс-мера Києва Олександра Омельченка, який є запасним парашутом "Солідарності".

Антирейтинг Кличко за останній місяць зашкалює

Згідно з останніми дослідженнями, проведеними соціологічною компанією "Український інтелект", невелике лідерство поки ще зберігає чинний мер столиці, за якого готові віддати голоси 15,9% респондентів.

А от на друге місце вже підійнявся лідер "РУХу за Реформи" Сергій Думчев, за нього на початок вересня готові проголосувати 10,1% киян. З невеликим відривом від Думчева йде Володимир Бондаренко. Йому віддають симпатії 8,7% респондентів.

Популярні новини зараз
Екстрасенс Макс Гордєєв розкрив, хто насправді винен у конфлікті України та Польщі Українку оштрафували на 15 тисяч через скаргу на гнилу пломбу, але водоканал про це пошкодував Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

Соціологія для влади дуже неприємна, враховуючи колосальний антирейтинг самого Кличка, буквально щотижня втрачає популярність. У такій конфігурації комусь дуже важливо не допустити участі Сергія Думчева в другому турі. Ідеальним варіантом була б спроба повернути із забуття екс-градоначальник Києва Олександра Омельченка.

Однак останній має скромні 3,8%, і зараз для Банкової куди важливіше просто проштовхнути "Єдність" до Київради, щоб провести туди якомога більше узгоджених депутатів.

Цікаво, що за один місяць розрив між першим і другим місцями в Києві скоротився до 5%. Ще за підсумками серпня Сергій Думчев мав трохи менше 7% симпатиків у столиці, але за місяць зумів наростити цей показник на 3,5%. Кличко, навпаки, втратив ще один відсоток, хоча якщо згадати початок літа, то підтримка діючого мера і зовсім становила 24%.

Більш того, загальна динаміка складається не на користь останнього. Якщо Думчев нарощує показники, то Кличко стрімко втрачає прихильників. А до виборів залишається ще цілий місяць. Крім того, у екс-боксера зашкалений антирейтинг (39%), що робить його шанси в другому турі свідомо програшними.

В результаті у Сергія Думчева, якого в столиці сприймають як нового технократа, рівновіддаленого від усіх олігархічних кланів, є можливість вже в жовтні зайняти мерське крісло. Правда, враховуючи виключно брудну виборчу боротьбу, а також тотальне використання владою адмінресурсу, можна припустити, що просто так Кличко не віддасть своє крісло.

Київська влада намагається протягнути до Київради фейкові партії

Вельми схожі результати симпатій киян і серед партійних проектів. У цьому сегменті найбільшу популярність має президентська "Солідарність", за яку готові віддати голоси 15,2% респондентів. Хоча експерти пояснюють умовно високий рейтинг "Солідарності" саме прив'язкою до імені президента. До того ж нинішній мер зумів вчасно розчинити в більш рейтингової "Солідарності" УДАР, який в столиці не набирав навіть 5% голосів.

Читайте також: Сергій Думчев з "РУХ ЗА РЕФОРМИ": На оренді землі Київ щорічно втрачає мільярд гривень

Досить великий стрибок вгору зробив "РУХ ЗА РЕФОРМИ". За нову партію, котра проводить яскраву і впізнавану виборчу кампанію, готові проголосувати 9,5% жителів. Саме вона сьогодні стала головним опозиційним центром чинної влади. Характерно, що на третьому місці з 8,2% знаходиться "Батьківщина" Юлії Тимошенко, яка, хоча формально і є членом пропрезидентської коаліції, веде свою агітаційну кампанію, як опозиційна партія.

Політична прихильність киян - "Солідарність" втрачає позиції

Власне, на кінець вересня тільки ці три політичні сили сьогодні гарантовано проходять до Київради. На межі проходження знаходяться "Самопоміч" львівського мера Андрія Садового (4,8%), а також Радикальна партія Олега Ляшка (4,6%). Цікаво, що вони також проводять агітаційну кампанію, критикуючи діючий уряд.

Все це свідчить про те, що в Києві дуже сильні протестні настрої, а самі кияни хочуть бачити нові обличчя. Виходячи з цього, Кличко зі своєю командою будуть діяти наступним чином:

1) переслідувати опонентів (погроми в офісах "РУХу за Реформи" про це яскраво свідчать);
2) задіяти на повну котушку адміністративний ресурс;
3) готуватися до фальсифікацій виборів;
4) намагатися обдурити киян, проштовхуючи в Київраду свідомо фейковие псевдоопозиційні проекти на зразок "Єдності" або Опозиційного блоку.

У свою чергу, практично всі парламентські партії відмежовуються від участі в пропрезидентській коаліції і проводять виборчу кампанію як опозиційні сили. Цікаво, що цим займається навіть "Солідарність", розповідаючи на сторінках своїх партійних видань про те, як будуть "скорочуватися чиновники" і "почнеться боротьба з корупцією".

У підсумку, вся ця чехарда сприяє стрімкому зростанню популярності дійсно нових політичних партій на кшталт "РУХу за реформи" і нових політичних лідерів.