Посол Європейського союзу в Україні Ян Томбінський написав листа до Міністерства закордонних справ України, в якому вимагає замінити "четвірку Шокіна". Мова йде про чотирьох одіозних прокурорів, яких Генпрокурор призначив у комісію, що має обрати кандидатури на адміністративні посади до Спеціальної антикорупційної прокуратури. Про це пише Європейська правда.

Зокрема, в листі (цей документ не є публічним, але редакція має копію) Томбінський досить жорсткими фразами вимагає повністю замінити четвірку прокурорів.

"На думку експертів, опубліковану у звіті за результатами візиту до України протягом 31 серпня - 4 вересня, процес обрання спеціальної антикорупційної прокуратури має ризик стати високополітизованим та надавати надмірно високий рівень впливу Генеральному прокурору України", - йдеться в листі посла Томбінського.

Водночас посол ЄС пропонує, щоби нових кандидатів визначили представники громадянського суспільства.

На думку представника ЄС, для формування незалежного САП потрібно змінити закон "Про прокуратуру".

Популярні новини зараз
В Україні зібралися змінювати розмір субсидії: кого це торкнеться у першу чергу Пенсіонери звільняються від комунальних платежів: хто має право не платити жодної копійки Безкоштовні продуктові набори для пенсіонерів: хто та як може отримати Залишиться тільки жебракувати: від України вимагають підвищення тарифів
Показати ще

"Закон має бути змінений таким чином, щоби посилити гарантії незалежності процедури виборів (кандидатів на призначення на посади в САП)", - йдеться в листі за підписом Томбінського.

Як відзначають джерела, детальніші вимоги Томбінський переказав на зустрічі із заступником глави АП Костянтином Єлісєєвим.

Читайте також: За посаду антикорупційного прокурора змагаються 57 кандидатів

Нагадаємо,раніше на засіданні Національної ради реформ з питань євроінтеграції МЗС підготувало матеріали, у яких міститься чітка вимога про ротацію серед призначенців Генеральної прокуратури в комісії, яка має затвердити кандидатури на посаду антикорупційного прокурора.

Для уникнення зриву виконання Плану дій з візової лібералізації (ПДВЛ) Генпрокурор Віктор Шокін повинен був "в термін до 23 жовтня" "замінити членів конкурсної комісії від Генпрокуратури на осіб, які не є політиками та держслужбовцями".

Наразі квота ГПУ в комісії з призначення антикорупційного прокурора заповнена співробітниками ГПУ, до частини з яких від ЗМІ та громадськості лунали претензії про участь у корупційних діях.