Розчарований, повний потенціалу, але стримуваний неефективним керівництвом, Харків багато в чому є Україна в мініатюрі. Основною перешкодою міста на шляху розвитку, виявляється невміле керівництво в особі харківського мера Геннадія Кернеса - яскравий тому приклад, пише британське видання The Economist в матеріалі, під назвою "Бета-тест для української революції".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Не дивлячись на те, що непогано зберігся кампус Харківський авіаційний інстітутінстітута сповнений студентів (чверть яких - іноземці), прикріплений до нього авіазавод не подає ознак життя. Виробництво зупинене кілька років тому", - зазначає видання.
Згідно з дослідженням The Economist, втрата російського ринку "завдала майже смертельний удар по державним монолітом, які так чи інакше мали потребу в модернізації".
"Харківський тракторний завод практично припинив виробництво; "Турбоатом", виробник турбін для атомних електростанцій, втратив більшу частину своїх продажів, так само як і Завод імені Малишева, виробник танків", - пише оглядач.
Як і по країні в цілому, реформаторським ініціативам в місті перешкоджає корупція, відзначається в матеріалі. Співробітники Харківської правозахисної групи, неурядової організації, що надає юридичну допомогу, кажуть, що слід замінити принаймні половину всіх місцевих суддів і ще більше - прокурорів.
"Обвинувачений у шахрайстві на початку 1990-х років, пан Кернес сьогодні заправляє сумнівною природи станом в сфері телебачення, телекомунікацій та нерухомості. Любитель викладати в соцмережах власні фотографії в компанії цуценят і блондинок, він тримає місцевих політиків у своїй повній владі", - пише оглядач Economist.
Його реальна політика, зазначає видання, ведеться "за лаштунками" і стає видимою тільки тоді, коли призводить до насильства.