Україна і Польща обмінялися секретними архівами

поділитись
Такий крок не лише допоможе глибше дізнатися про минуле країни, а й буде запорукою проти повернення тоталітаризму

Україна і Польща передали одна одній 15 тисяч архівних документів часів Другої світової війни. Про це повідомили в прес-службі Центру досліджень визвольного руху.

Зокрема, польська сторона передала копію кримінальної справи рейхскомісара Еріха Коха - керівника німецької окупаційної адміністрації в Україні.

СБУ надала Польщі понад 6 тисяч електронних копій документів про розстріли польських військовополонених в 1940 році в Луганській області, матеріали про провідних діячів ОУН і командирів УПА. А також документи про діяльність радянської диверсійної групи "Арсенал", яка діяла проти польської Армії Крайової.

Читайте також: Українським реформам допоможуть польські поліцейські

Планують, що за підсумками робіт вийде серія науково-документальних видань "Польща та Україна у 30-х - 40-х роках 20-го століття. Невідомі документи з архівів спеціальних служб".

Нагадаємо, що торік відновили вільний доступ до документів колишньої радянської спецслужби — ЧК-НКВД-КҐБ, які зберігаються в архіві СБУ. Документи розсекретили у 2008—2010 роках.

На думку авторів ідеї, такий крок не лише допоможе глибше дізнатися про минуле країни, а й буде запорукою проти повернення тоталітаризму.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Політика
18.01.2018
Політик закликав легалізувати всі ввезені автомобілі
0
0
23:14 18.01.2018