Китай представив нову військову стратегію "активної оборони"

поділитись

0

244

Міністерство оборони Китаю презентувало нову військову стратегію країни. Вона отримала умовну назву - "активна оборона".

Про це повідомляє "Дзеркало тижня".

Пекін, згідно зі стратегією, твердо має намір дотримуватися незалежної, самостійної і мирної зовнішньої політики. Також у ній прописано, що Китай "ніколи не вступить в гонку ядерних озброєнь з жодною країною".

Пекін заявляє, що не буде атакувати першим, але точно завдасть удару у відповідь при атаці на нього. Також у доктрині прописана необхідність в умовах нових загроз "вигравати інформаційні локальні війни" і активно розвивати "кібер-технології".

Китай залишає за собою право зміцнювати "співробітництво з питань міжнародної безпеки" на "життєвоважливих" для країни територіях.

Читайте також: Араби створюють спільні збройні сили

У новій стратегії зазначено, що чотирма головними вимірами безпеки для країни є океан, космос, кіберпростір і ядерний потенціал.

Світова війна, на думку китайських стратегів, вкрай малоймовірна в майбутньому, а міжнародна обстановка збережеться "загалом, мирною". Однак присутня загроза "локальних війн".

Китаю, в свою чергу бачить загрози від "гегемонізму, силової політики та нео-інтервенціоналізм", тобто вторгнення в інші країни в умовах нових технологій.

Прес-секретар Міноборони Китаю Ян Юджун заявив, що його країна "не будувала ніяких військових баз за кордоном" і не шукає "військової гегемонії" на морі. Він додав, що інфраструктурний проект Китаю на спірному острові Спратлі в Південно-Китайському морі буде служити для "військових і цивільних" цілей. При цьому прес-секретар відніс острів до китайських володінь.

Нагадаємо, що на архіпелаг Спратлі претендують Бруней, В'єтнам, КНР, Малайзія, Тайвань і Філіппіни.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Вибір редакції, Ексклюзив, Політика
14.03.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
23.03.2017
Ексклюзив, Політика, Розслідування
23.03.2017

Коментарі

Американські прикордонники вже оприлюднили ряд вимог стосовно того, якою має бути стіна, що закриє США від Мексики
0
0
04:39 25.03.2017
Пєсков назвав умови відновлення відносин між країнами
0
3047
04:28 25.03.2017
Поліція опублікувала фото лондонського терориста та розшукує тих, хто входив до його оточення
0
0
02:20 25.03.2017
Мешканці Індонезії зацементували ноги в знак протесту.
0
0
01:32 25.03.2017