До 2014 року розвиток футболу в Україні залишався майже на нульовому рівні. Сьогодні влада докорінно змінила підхід у цій сфері та прагне до найвищих європейських стандартів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це у своєму блозі на “Українській правді” написав голова комітету національних збірних ФФУ Мирон Маркевич.
“Я ж пам’ятаю, як було раніше: майданчиків не було, а якщо і будувались, то малесенькі, нестандартні, низької якості, які й служили не довго. І я бачу, що є зараз. До 2014 року в Україні було лише 768 футбольних полів та майданчиків зі штучним покриттям. У 2015-2018 роках уже побудовано близько 900 об’єктів футбольної інфраструктури, а на різних етапах проектування та будівництва на сьогодні перебуває більше 500 футбольних майданчиків”,- зазначає експерт.
За словами Маркевича, розвиток спортивної інфраструктури є основою розвитку футболу в Україні в цілому.
“У найближчих планах – побудувати в Україні 50 повнорозмірних стадіонів та 2,5 тисячі міні-футбольних полів зі штучним покриттям. Футбольний майданчик, який з’являється у дворі, є центром тяжіння для молоді, поштовхом до вибору здорового способу життя, передумовою для об’єднання в клуби, народження футбольної культури, традицій”,- підкреслює Мирон Маркевич.
Втім, відомий тренер України зазначає, що хтось веде “чорну” інформаційну кампанію проти розбудови спортивної інфраструктури Федерацією Футболу України. Та на його думку, “жодні брудні технології не зможуть зупинити реалізацію стратегії розвитку футболу до 2030 року”.
“Вже незабаром українці зможуть оцінити реальні результати від проведених дій із боку влади та ФФУ. Це справді наблизить нас до високих стандартів футбольного світу провідних європейських країн, таких як Ісландія, наприклад”,- зазначив у коментарі Маркевич.
Нагадаємо, завод “ФФУ Продакшн” став першим вітчизняним заводом із виготовлення штучного покриття. Для виробництва штучних полів було обрано німецьку технологію.