Заступник міністра оборони Ігор Павловський назвав справу НАБУ за фактом закупівлі палива Міноборони у Трейд комодіті замовною, пише
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"По-перше, слідчі посилалися на заяву народного депутата Тетяни Чорновол, яка стосувалася інших закупівель, але кримінальне провадження порушили щодо контрактів на постачання пального, - заявив Павловський в інтерв’ю «Левому берегу». - По-друге, сфабрикований акт перевірки Державної аудиторської служби ".
Заступник міністра припустив, що порушуючи кримінальні справи на посадових осіб ДАС, НАБУ схиляло її керівництво до фабрикації документів, які пізніше лягли в основу хибних звинувачень. Павловський також звернув увагу, що акт на підтвердження дійсності аудиту чомусь був направлений на експертизу до Харкова, а не до профільного Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Оцінку коливань цін на пальне проводила приватна «Консалтингова група А-95», а не державні установи, створені відповідно до законодавства України.
В підсумку Окружний адміністративний суд міста Києва скасував акт перевірки ДАС як протиправний. Натомість суд підтвердив цінові довідки Дніпропетровської торгово-промислової палати та ДП «Держзовнішінформ» про коливання цін на нафтопродукцію у бік збільшення, на підставі яких комітет із конкурсних торгів здійснив збільшення цін за договором.
На думку Павловського, розслідуванням замовної справи завершиться нічим: «Справа у тупику ще з того моменту, коли у підозрі мені написали: у Павловського в точно не встановлений досудовим розслідуванням час виник умисел на розтрату держкоштів, і з цією метою у точно невстановлений час вступив у змову підлеглими, незнайомими йому представниками товариства «Трейд Коммодіті» та іншими не встановленими на цей час досудовими розслідуванням особами».
Заступник міністра оборони зауважив, що НАБУ може розслідувати все, що завгодно. «Але якщо ви нічого не довели і навіть мене не допитали, то навіщо влаштовувати цирк із врученням підозри, дискредитувати мене, Міноборони, Збройні сили? Навіщо шкодити процесам з озброєння армії, - сказав посадовець, додавши, - Державні інтереси НАБУ не цікавлять… Незважаючи на тривалі бойові дії, у нашій державі є інституції, які буквально займаються шкідництвом».
Ігор Павловський також після зчиненого правоохоронцями скандалу, армія вимушена була відмовитися від довгострокових договорів, в результаті ціни на закупівлях виросли: «За два останні роки, за найскромнішими оцінками, дорожче пальне обійшлося державному бюджету у понад 360 мільйонів гривень. Це результат роботи НАБУ».
«За рік жодних слідчих дій, жодного допиту НАБУ та САП зі мною не провела. Мої адвокати письмово зверталися до детективів і прокурорів: прочитайте матеріали цього кримінального провадження і скажіть, у чому полягає склад злочину, у чому винуватий Павловський? У мене складається таке враження, що цю справу замовили. Хотілося б з’ясувати – хто», - сказав заступник міністра.