21 липня в Україні відбулися парламентські вибори 2019. Дізнайтеся, хто потрапив до Верховної ради дев'ятого скликання, результати виборів і, звичайно ж, екзит-пол парламентських виборів 2019.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЕкзит-пол парламентських виборів 2019: як голосує Україна
21 липня, крім самих парламентських виборів в Україні провели ще три великих екзит поли.
Екзит поли провели Фонд "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень ім. Олександра Разумкова проведуть "Національний екзит-пол". За їх результатами на парламентських виборах перемогли і пройшли до Верховної ради такі партії:
Слуга народу - 43.9%
ОПЗЖ - 11.5%
ЄС - 8.9%
Батьківщина - 7.6%
Голос - 6.3%
Екзит-пол 112 каналу
"Слуга народу" - 42,7%
"Оппоплатформа" - 12,9%
"Європейська солідарність" - 8,8%
"Батьківщина" - 8,5%
"Голос" - 6,5%
Екзит-пол ТСН
"Слуга народу" - 44,4%
"Оппоплатформа" - 12,5%
"Європейська солідарність" - 8,5%
"Батьківщина" - 7,7%
"Голос" - 6,0%
Крім вище зазначених компаній і фондів, було проведено ще кілька великих екзит полів, які показали дуже схожі результати. Наприклад, австрійський "Інститут соціальних досліджень SORA" спільно з українським центром "Соціальний моніторинг" провели власний екзит-пол на замовлення каналу "112 Україна". Це соцопитування щодо парламентських виборів показало наступний результат:
Національний звіт екзит-полів
"Слуга народу" - 43,9%
"Оппоплатформа" - 11,5%
"Європейська солідарність" - 8,9%
"Батьківщина" - 7,6%
Kantar TNS Info Sapiens – компанія, яка замовила ще один з проведених екзит полів по парламентським виборам. Його результати були показані на Телевізійній службі новин телеканалу 1+1. Його результати в свою чергу показали наступну картину:
Парламентські вибори в Україні 2019: коли будуть офіційні результати
Тут ситуація точно така ж, як і з виборами президента України – у ЦВК є всього 2 тижні для повного підрахунку голосів усіх виборців.
Тобто офіційні результати парламентських виборів в Україні 2019 будуть не пізніше 5 серпня. Можливо навіть раніше. Але ось оприлюднити їх повинні до 10 серпня 2019 року.
Відзначимо, що відразу ж після цього новообраний парламент повинен зібратися на своє перше засідання протягом 30 днів після опублікування результатів виборів. Останній можливий день – 9 вересня.
Нагадаємо, що парламентські вибори в Україні завжди проводяться в жовтні. Але в цьому році новообраний президент України Володимир Зеленський ініціював розпуск ВР, після чого вибори перенесли на 21 липня.