Він вважається чи не найбільшим власником столичної нерухомості: кажуть, що Василь Хмельницький скупив половину Києва, і ці чутки недалекі від правди. Він прибирал до своїх рук земельні ділянки за Кучми, Ющенка та Януковича, за Омельченка, Черновецьким і Кличко, і збирається продовжувати свій бізнес і далі за будь-якої влади. Для людини, яка тихо і непомітно просиділа в парламенті шістнадцять років, змінивши десяток партій і фракцій, напевно це можливо!

Чудові новини!
Тепер Знай.ua став ще ближче і доступніше. Швидше завантажуй додатки для Android або IOS і залишайся в курсі останніх подій. Усе це у неповторній подачі журналістів нашого порталу!

Про це повідомляє SKELET.

Київська інвестиційна група вкладалася не тільки в металургію, комунальні підприємства і нерухомість, але і в банки. Їх у Василя Хмельницького було три: банк «Національні інвестиції», «Реал-банк» і банк «Хрещатик», причому останній довгий час грав роль одного з головних гаманців КІГ. Головного, але не єдиниго і навіть не самого великого. Найбільшим кредитором Василя Хмельницького був і залишається російський «Сбербанк», який у 2007-2008 році виділив його будівельному холдингу UDP кредит у 250 мільйонів доларів. Втім, через вибухнувшу кризу, було виплачено всього 175 мільйонів, проте «Сбербанк» фінансував й інші великі покупки і будівництва Хмельницького. Причому, за його ж словами, це було можливо завдяки близьким і тісним відносинам з Германом Грефом – головою «Ощадбанку» з 2007 року і одного з улюблених економістів ліберального спрямування Володимира Путіна. Що, власне, не раз народжувало підозри: вже чи не засланий козачок Василь Хмельницький? Курйоз у тому, що саме так він і починав в 1992-му, прибувши в Київ, як посланець Дмитра Варваріна.

Популярні новини зараз

Дружина Віктора Павліка Репяхова показала величезну сім'ю майбутнього малюка: буде кому няньчити

Юля "Зайка" розповіла про інтим з Мішею Заливако на Холостяку

Олена Кравець з головною зіркою "Кварталу" переграла Роксолану - Туреччино, зустрічай

Львів'янка показала таксисту важливість української мови: "Дивився як на інопланетянку"

Показати ще

Однак політикою Хмельницький ніколи не захоплювався, хоча часто використовував її у своїх інтересах – прагматично, навіть цинічно. У 2002-му він профінансував передвиборні програми відразу двох партій: свою «Партію Зелених» і «Жінки за майбутнє» Людмили Кучми – якій був сильно повинен за надану в 90-х підтримку під час приватизації. Втім, грошей зі своєї кишені йому витрачати не довелося, а головним чином стежити за їх витратами – щоб їх не розтягнули партійні функціонери. Але на тих виборах обидві партії не досягли прохідного бар'єру, так що Василю Хмельницькому довелося пробиватися до Ради на довиборах у 82-му одномандатному окрузі в Запорізькій області – де, за чутками, спеціально зірвали підрахунок голосів, щоб оголосити повторні, в яких взяв участь Хмельницький.

У 2002-2006 р. р. він скакав по Раді з фракції «Народовладдя» в «Народний вибір», потім в «Союз», потім в БЮТ. На виборах 2006 року Василь Хмельницький вже обрався за списком «Блоку Тимошенко», але зі створенням коаліції ПР-КПУ-СПУ перебіг до неї, захопивши з собою ще декілька «тушок» — що і стало початком політичної кризи, що призвела до дострокових виборів 2007-го. На них він вже обрався за списком Партії регіонів (№ 100), так само як і в 2012 році (№ 37). Купувати прохідні місця Хмельницький міг собі дозволити: у 2013 році журнал «Фокус», оцінив його статки в 888 мільйонів доларів (21-е місце в списку найбагатших українців).

Проте вже в 2015 році його статки оцінили всього в 143 мільйони – вибухнувша криза вдарила в першу чергу по нерухомості і пов'язаному з нею бізнесу, а в останні кілька років Василь Хмельницький зосередився тільки на них. Одночасно з цим певні труднощі, не стільки економічного скільки політичного характеру, почав відчувати його головний кредитор «Сбербанк». Здавалося б, Хмельницький повинен був проявити своє ділове чуття, яке колись допомогло йому вчасно піти з металургії до падіння світових цін, і перейти на нові напрямки бізнесу. Але він чомусь вперто тримається за інвестиції в будівельну нерухомість і продовжує будувати нові проекти – і шукати нові джерела фінансування. Так, ще в лютому 2014 року перейшовши з фракції ПР в нову депутатську групу «Суверенна європейська Україна», Василь Хмельницький раптом став палким прихильником євроінтеграції. А в 2016 році, як власник будівельної компанії UDP, він відправився на Європейський бізнес-саміт з проектом створення якогось індустріального парку в Білій Церкві і пропозицією інвестувати в нього чверть мільярда євро.

Нагадаємо, раніше стали відомі результати історичної зустрічі Зеленського та Нетаньяху.

Також Знай.uа писав, що у Зеленського обіцяють запаморочливий обвал цін на електроенергію: результат наради у президента.

Ще Портал Знай.uа повідомляв, що Порошенко голосно оскандалився в Європі: "Навчитися хорошим манерам і одягніться пристойніше".