Про це заявив співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич, пишуть Українські Новини.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЕксперт повідомив, що компанія ДТЕК заявила про готовність придбати на біржових торгах вугілля для своїх ТЕС за ціною, розрахованою за формулою "Роттердам+", але не отримала пропозицій. А також підкреслив, що вартість імпорту вугілля в Україну перевищує його ціну по формулі – за формулою ціна 1740 грн за тонну, а імпорт – понад 1900 грн за тонну. "Ціна "Роттердам+" нижче, ніж реальні ціни вугілля, що надходить сюди з імпорту. От і все. Тобто, вже зрозуміло, що "Роттердам+" 1740 гривень тонна. А вугілля, яке ДТЕК фактично, інформація вже публічна, контрактував, вже законтрактував у Штатах і в Колумбії, - 1900 з плюсом гривень тонна. За схожою ціною контрактувала вугілля компанія Центренерго за кордоном... В результаті виходить, що ціна, як би там не було сумно, вона об'єктивна. "Роттердам+", при всій критиці щодо цієї всієї історії, не покриває в даний час реальні витрати на імпорт вугілля на територію держави Україна. Тому і не купили", - пояснив Марунич.
За словами експерта, в даний час в Україні є дефіцит вугілля, його запаси на складах ТЕС вдвічі менше, ніж в цей же час в минулому році, що загрожує зривом опалювального сезону. "Потрібно цілеспрямовано і швидко накопичувати запаси вугілля на теплоелектростанціях. По суті, його потрібно купувати та імпортувати", - вважає Марунич.
Нагадаємо, раніше ДТЕК заявив про готовність купити на Українській енергетичній біржі 450 000 тонн вугілля за ціною, встановленою за формулою "Роттердам+", для своїх теплоелектростанцій. Формула "Роттердам+" передбачає вартість вугілля на біржі Роттердама і витрати на доставку з Роттердама в Україну. За підсумками біржових торгів 3 вересня компанія "ДТЕК" не змогла придбати вугільну продукцію за ціною "Роттердам+", оскільки не отримала пропозицій. Компанія планувала придбати 225 тисяч тонн вугілля.
За інформацією ЗМІ, 19 серпня на нараді у президента з енергетичних питань, з'ясувалося, що закуповувати вугілля за ціною, розрахованою за формулою "Роттердам+", дешевше, ніж імпортувати його з ПАР, США або Колумбії.