Близько 70% електроенергії виробляється державними енергокомпаніями, понад 50% з них – компанією «Енергоатом»

Заяви Коломойського про монополію на ринку електроенергії не підкріплені жодними доказами. Про це заявив експерт «Українського інституту майбутнього» Андріан Прокіп в інтерв’ю журналісту, коментуючи заяву олігарха про необхідність демонополізації енергоринку, пише "Главком".

Експерт зазначив, що близько 70% електроенергії виробляється державними енергокомпаніями, понад 50% з них – компанією «Енергоатом». І, на його думку, здійснювати поділ «Енергоатому» неефективно.

«Не варто вести мову про поділ «Енергоатому», тому що це єдина цілісна компанія з дуже специфічним профілем, питання радіаційної безпеки, і взагалі питання ефективності при поділі цієї компанії – це не буде ефективно», - сказав Прокіп.

Що стосується компанії ДТЕК, то експерт нагадав про рішення Антимонопольного комітету, який визнав, що вона не є монополістом на ринку. І всі заяви щодо протилежного є безпідставними.

«Є країни, в яких рівень концентрації на ринках електричної енергії значно вищий, ніж в Україні. Є Франція, є Хорватія, там, де понад 70% один гравець виробляє. Але основне питання – це наскільки прозоро працюють регулюючі органи. Це в даному випадку Антимонопольний комітет і Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг. Тобто, враховуючи те, що запущений ринок, головним важелем мала би бути прозорість роботи контролюючих органів і регулятора. Якщо є якісь конкретні зараз докази зловживання гравцями на ринку, треба спершу заявляти про ці докази, показувати їх, а після того, напевно, що говорити про питання поділу, посилення конкуренції», - наголосив Прокіп.