Ще навесні комік Роман Грищук був керівником студії “Мамахохотала”, сьогодні він вже народний депутат від партії “Слуга народу”.

Як змінилося життя колишнього артиста з новою посадою, що він думає про скандали у Раді та які у нього повноваження - читайте в новому інтерв’ю Знай.ua.

Роман Грищук

Романе, як змінилося ваше життя після того, як ви стали депутатом?

Кардинально! Зміна обстановки, зміна оточення.

Популярні новини зараз
Міністр оборони Олексій Резніков робить це, незважаючи на війну, ведуча Юлія Зорій видала правду: "Не про гроші чи зв'язки" Українці знову отримали дві платіжки: у Нафтогазі пояснили споживачам в чому причина Лілія Подкопаєва висловилась про зраду своєї найкращої подруги Ані Лорак: "Я все чекала" Володимир Зеленський згадав загиблого друга з "Кварталу 95": "Дайте смердючої дешевої горілки"
Показати ще

Повідомлялося, що Володимир Зеленський не вийшов з робочих чатів "Кварталу 95". А як у вас з “Мамахохотала”?

З чатів я теж не виходив. На управління я жодного впливу не маю, тому що моя позиція - якщо пішов, то повністю не приймаю участь ні в управлінні, ні в редакторській роботі. На концерті я, як глядач.

Чи суттєво змінилося життя ваших колишніх колег без вас?

Чесно, не знаю. Не спілкувався і не запитував особисто. В чатах же не пишуть, що у нас там щось погано чи все без тебе добре. Такого ніхто не скаже.

Виступ Мамахохотала

Чи хтось з “Мамахохотала” образився на вас, що ви вирішили піти іншим шляхом?

Ні, з основними зі всіма я переговорив ще до виборів, тому я разом з ними вирішував, чи йти мені, чи ні.

Ви будете і далі продовжувати депутатську кар’єру? Чи ставите собі мету, наприклад, як Володимир Зеленський, йти тільки на один термін?

По-перше, я навіть на рік не можу дивитися наперед. У мене є те, що я хочу реалізувати і в чому мені допоможе депутатський мандат. На скільки це - я не знаю, но не думаю, що надовго.

Які цілі ви для себе ставите? Що ви хочете змінити в Україні і що зробити для народа?

Я в комітеті освіти, науки та інновацій. Підняти якість освіти, зробити конкурентну вищу освіту. Зробити цікавою, доступною, якісною середню освіту - це школи. Знову ж таки, зробити професію вчителя престижною. У мене є мрія з дитинства працювати вчителем, і я колись повернуся у школу і буду працювати вчителем. Я серйозно! Тому мені потрібно максимально зараз, поки я при владі, підняти престиж роботи вчителя, змінити систему управління. Ми разом з командою працюємо саме над цими питаннями.

Роман з колегою - Олександром Скічко

Ви зі “Слуги народу”, тож з Володимиром Зеленським ви спілкуєтеся та перетинаєтеся.

Ми перетинаємося тільки, коли є зустріч з фракцією.

А пригадаєте вашу першу зустріч з Володимиром?

Це було досить давно. Напевно, коли я ще вчився у школі чи на першому курсі, і ми в масовці в Кварталі були. Потім в університеті ми у них працювали.

Багатьом дуже набридла боротьба у соцмережах політсил. Як ви до цього ставитеся?

Мені теж ця історія набридла, проте я знаходжуся в середині парламенту, бачу, як деякі поважні фракції спеціально спекулюють на цих історіях, на тому, щоб стикати лобами. Я бачу, як ці маніпуляції працюють. Сидячи по ту сторону Фейсбуку, мені, можливо, теж здавалося, що хтось декларує правильні речі. Знаходячись всередині, я бачу, наскільки це маніпулятивно відбувається.

Тож є момент маніпуляції?

Звичайно є, і навіть більше, ніж я думав.

Ваше ім’я ще не потрапило в скандал у Раді, хоча є багато прикладів стосовно інших депутатів.

Ні. З приводу переписок, я сиджу в такому місці, що, по-перше, важко дістати фотоапаратом, по-друге, навіть якщо сфотографують, я ніколи не переписуюсь про щось таке...

Історія з Кивою вас теж застерегла?

Нам всім було весело під час сесії, коли нам показали це відео.

Посміялися?

Це більше шок був. Ми розуміємо правило, що всі, як на долоні. Всі розуміють, що кожен твій крок під “дулом” телекамер.

Якби не було таких “мемчиків”, про що ЗМІ писати?

Про круті закони, які приймаються! Мене що бентежить? Приймаємо велику кількість законів. Минулі скликання - їм би треба було півроку на те, щоб прийняту оту кількість змін. І частина тих законів лежала давно. Запитують: чому ви не пишете закони? Все вже написано! Не прийнято. Просто бери та приймай правильні закони, які вже написані роки тому. І задача - це політична воля, яка має бути.

Я намагаюся знімати після кожного пленарного дня та розказувати, що ми наприймали, яким чином це вплине на життя. Звісно, що воно не таке цікаве та медійне, як Кива. Але йдуть зміни, й ці зміни йдуть швидкими темпами. Цей турборежим саме для того, аби, як в реанімації, дати разряд, щоб запустити цю історію. Так, є помилки, є недосконалості.

Людям потрібно бачити швидкий результат, тому що ми всі розуміємо, що рівень підтримки буде падати, і це нормально.

На наступний день після того, як оголосили, що я іду від ”Слуги народу”, від мене вже вимагали результат. Я кажу: друзі, у мене ще кампанія, не факт, що мене оберуть… “Оберуть, вирішіть наші питання”. Я кажу: у мене немає повноважень, я такий самий, як ви...

У людей навіть зараз величезна омана є, що як тільки ти став депутатом, у тебе з’являється якась чарівна паличка, і ти можеш вирішувати всі проблеми. Якщо ти депутат, який працює в рамках закону, ти заробляєш 33 тисячі - стільки прийшло на карточку мені.

Ви всі знаєте функції депутата Верховної Ради. Я можу подати закон, можу подати правку до закону, у мене є контролюючий, я можу подати депутатський запит, звернення - все! В рамках цих інструментів. Ніяких договорняків.

Люди звикли, що депутати на схемах собі заробляють гроші, потім можуть скинути якісь подачки людям… І цю схему треба ламати! І таке відношення! Народний депутат їздить в метро, а не з охороною у машині.

А як ви їздите?

На метро. Я сьогодні машину залишив, бо мені їхати довше, ніж громадським транспортом. Машина є, але коли простіше їхати у метро, то чому ні?

Юлія Абрамова

Нагадаємо, раніше Знай.ua публікував повний список зірок, які потрапили у Раду від "Слуги народу" Зеленського.

Також повідомлялося, що Роман Грищук зі "Слуги народу" побував на прем'єрі фільму "Захар Беркут" Ахтема Сеітаблаєва.

А Жан Беленюк зі "Слуги народу" зустрівся у Києві з Конором Макгрегором.