Про це йдеться у зверненні лідера Незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця та голови Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктора Турманова, адресованому президенту, прем'єру та голові Верховної Ради.

Про це пише Обозреватель.

Лідери профспілок зазначають, що шахтарі стурбовані ситуацією, пов'язаною зі стрімким зростанням імпорту електроенергії з Російської Федерації, добовий обсяг постачання якої в листопаді порівняно з жовтнем збільшився утричі і становить 12 млн кВт-год. До того ж обсяги імпорту не обмежені, що б’є по вітчизняних теплових електростанціях та вугледобувних підприємствах.

"Необмежений імпорт повністю заміщує потребу у нашому вітчизняному вугіллі, яке стає зовсім непотрібним. Як наслідок, теплові станції не купують вугілля українського виробництва, а вугільні підприємства не отримують необхідні кошти, зокрема і для виплати та підвищення заробітної плати, борги з якої на сьогодні становлять понад 500 млн грн і на кінець року перевищуватимуть 1 мільярд гривень", – зазначається у зверненні.

Лідери профспілок гірників наголошують, якщо імпорт остаточно зробить працю шахтарів непотрібною, то без роботи і коштів на життя залишаться десятки тисяч людей та сотні тисяч їх рідних і близьких. А надалі закономірно спорожніють місцеві бюджети, і не буде за що фінансувати витрати по всіх напрямах діяльності.

Популярні новини зараз
Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще

Раніше Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України звернулась до президента, прем'єра, секретаря РНБО та голови НКРЕКП з закликом зупинити імпорт електроенергії з РФ, наголосивши, що збереження нинішніх обсягів імпорту загрожує зупинкою 75% українських вугледобувних підприємств та більшості атомних блоків.

З таким же закликом до представників влади звернувся голова незалежної профспілки гірників Донбасу Микола Волинко, який попередив, що необмежений імпорт струму з Росії та Білорусі нищить вітчизняну теплову генерацію та вугледобувну галузь. Його вимогу підтримала також профспілка працівників енергетики та електротехнічної промисловості України, яка у своєму зверненні до керівників країни зазначила, що імпорт електроенергії з Росії та Білорусі спровокував кризову ситуацію в енергогазулі та загрожує виникненням соціальної напруги через звільнення близько сотні тисяч працівників галузі.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", в який голова енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював правку – дозволити імпорт електроенергію з Росії. За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі. Проте з 1 жовтня почалася поставка електроенергії з Росії в режимі імпорту. За даними джерела на ринку, імпорт здійснюється компанією "Юнайтед Енерджі", яку пов'язують з Ігорем Коломойським.

11 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив – він не знав, що ухвалені з ініціативи Геруса зміни до закону про ядерну енергетику дали можливість відновити комерційний імпорт електроенергії з РФ. Президент зауважив, що необхідно розібратися з імпортом електроенергії з Росії.