Про це йдеться у зверненні лідера Незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця та голови Профспілки працівників вугільної промисловості України Віктора Турманова, адресованому президенту, прем'єру та голові Верховної Ради.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише Обозреватель.
Лідери профспілок зазначають, що шахтарі стурбовані ситуацією, пов'язаною зі стрімким зростанням імпорту електроенергії з Російської Федерації, добовий обсяг постачання якої в листопаді порівняно з жовтнем збільшився утричі і становить 12 млн кВт-год. До того ж обсяги імпорту не обмежені, що б’є по вітчизняних теплових електростанціях та вугледобувних підприємствах.
"Необмежений імпорт повністю заміщує потребу у нашому вітчизняному вугіллі, яке стає зовсім непотрібним. Як наслідок, теплові станції не купують вугілля українського виробництва, а вугільні підприємства не отримують необхідні кошти, зокрема і для виплати та підвищення заробітної плати, борги з якої на сьогодні становлять понад 500 млн грн і на кінець року перевищуватимуть 1 мільярд гривень", – зазначається у зверненні.
Лідери профспілок гірників наголошують, якщо імпорт остаточно зробить працю шахтарів непотрібною, то без роботи і коштів на життя залишаться десятки тисяч людей та сотні тисяч їх рідних і близьких. А надалі закономірно спорожніють місцеві бюджети, і не буде за що фінансувати витрати по всіх напрямах діяльності.
Раніше Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України звернулась до президента, прем'єра, секретаря РНБО та голови НКРЕКП з закликом зупинити імпорт електроенергії з РФ, наголосивши, що збереження нинішніх обсягів імпорту загрожує зупинкою 75% українських вугледобувних підприємств та більшості атомних блоків.
З таким же закликом до представників влади звернувся голова незалежної профспілки гірників Донбасу Микола Волинко, який попередив, що необмежений імпорт струму з Росії та Білорусі нищить вітчизняну теплову генерацію та вугледобувну галузь. Його вимогу підтримала також профспілка працівників енергетики та електротехнічної промисловості України, яка у своєму зверненні до керівників країни зазначила, що імпорт електроенергії з Росії та Білорусі спровокував кризову ситуацію в енергогазулі та загрожує виникненням соціальної напруги через звільнення близько сотні тисяч працівників галузі.
Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", в який голова енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював правку – дозволити імпорт електроенергію з Росії. За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі. Проте з 1 жовтня почалася поставка електроенергії з Росії в режимі імпорту. За даними джерела на ринку, імпорт здійснюється компанією "Юнайтед Енерджі", яку пов'язують з Ігорем Коломойським.
11 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив – він не знав, що ухвалені з ініціативи Геруса зміни до закону про ядерну енергетику дали можливість відновити комерційний імпорт електроенергії з РФ. Президент зауважив, що необхідно розібратися з імпортом електроенергії з Росії.