Фракції "Батьківщина" і "Європейська Солідарність" голосуватимуть проти законопроєкту "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії"(№2233), який залишає можливості для імпорту електроенергії з Росії, що знищує вітчизняну енергетику і загрожує енергонезалежності країни. Про це заявили депутати фракцій "Батьківщина" і "Європейська Солідарність", повідомляє Обозреватель.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЛідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко заявила, що фракція голосуватиме проти законопроєкту 2233, оскільки його ухвалення призведе до руйнування енергетичного ринку України.
"У ньому передбачаються перетоки з Російської Федерації, знову буде знищуватися енергетичний ринок України. Наша команда буде голосувати проти цього закону", – заявила Тимошенко.
Депутат фракції "Батьківщина" Сергій Тарута наголосив, що в Україні вистачає власних генерувальних потужностей, а імпорт дешевої електроенергії з Росії б'є по українській енергетиці.
"У нас своїх потужностей генерувальних – велика кількість. І якщо будуть працювати нормально, стабільно всі атомні електростанції, якщо будуть працювати нормально теплові. Єдине, що їх варто модернізувати, щоб собівартість була зовсім інша. А для цього потрібна державна програма модернізації. Необхідно допомогти грошима і змусити власників, щоб зробили такі ж станції, як у Японії, що не забруднюють довкілля й забезпечують дуже низьку собівартість", – вважає Тарута.
Представник фракції "Європейська Солідарність" Мустафа Джемілєв також повідомив, що фракція буде голосувати проти законопроєкту 2233, підкресливши, що для України імпортувати електроенергію з країни-агресора надзвичайно небезпечно.
"Це дуже небезпечно. По-перше, ми підриваємо свого внутрішнього виробника. По-друге, отримувати ресурс від країни, з якої ми воюємо, це просто абсурд".
Нагадаємо, законопроєкт "Про внесення змін до закону "Про ринок електроенергії"(№2233) внесено до порядку денного засідання ВР 4 грудня. Низка депутатів і експертів раніше заявили, що законопроєкт скасовує реформу енергоринку і може перешкодити синхронізації української енергосистеми з європейською. Законопроєкт також розкритикувало Представництво ЄС у офіційному листі, який оприлюднила голова комітету ВР з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Ціцнадзе.