Подання Кабміну щодо звільнення мера Києва Віталія Кличка з посади голови КМДА, що стало однією з найгучніших подій вересня, й досі залишається однією з актуальних тем для обговорень серед киян. Як, власне, і миттєва реакція столичного голови, який не тільки красномовно визнав це рішення незаконним, а і подав відповідний позов до суду. Та от розгляд справи перетворився на тривалу тяганину, в якій представники Кабміну вбачають умисне затягування процесу самим же мером-позивачем. Судове засідання, призначене на 29 січня, вкотре було перенесено внаслідок неявки саме сторони Віталія Кличка. Подробиці дізнавалися Знай.ua.

Позов Віталія Кличка - засідання Окружного адміністративного суду
Позов Віталія Кличка - засідання Окружного адміністративного суду

Ані Кличка, ані його адвоката: лише – квитки на літак та клопотання про перенесення

У своєму позові мер Києва Віталій Кличко просить Окружний адміністративний суд м. Києва визнати протиправними дії Кабміну щодо внесення Президентові вересневе подання про його звільнення з посади голови КМДА, а також скасувати відповідну пропозицію Прем’єр-міністра, датовану 4 вересня.

Перше підготовче засідання після відкриття провадження було призначено на 31 жовтня і цього разу, 29 січня об 11.00 вже мала розглядатися справа по суті.

Популярні новини зараз

"Буковель" продовжує веселитися на "почервонілому" Прикарпатті: "Окреме місце на карті"

Студентка вийшла заміж за 80-річного чоловіка і виглядає щасливою: закохалася без пам'яті

Будівельник з Львівщини закохав у себе Тіну Кароль на "Голос країни": Балан так не вміє

Телезірка загинула після щеплення від коронавірусу

Показати ще

Окружний адміністративний суд м. Києва
Окружний адміністративний суд м. Києва

Втім, попри майже годину очікувань, воно так і не відбулося через неявку сторони позивача – а саме адвоката столичного голови Андрія Шевчука, який має захищати інтереси Віталія Кличка у суді. А причиною тому стало те, що він наразі перебуває за межами України і повертається до столиці 29 січня, але ввечері.

Про надання квитків, як доказу, та клопотання про перенесення розгляду справи повідомив суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Ігор Погрібніченко.

Позов Віталія Кличка - засідання Окружного адміністративного суду
Позов Віталія Кличка - засідання Окружного адміністративного суду

"Виліт було здійснено 28 січня, а повернення – 29 січня, у день засідання. Ми не знаємо, з чим саме пов'язаний цей виліт і чи, дійсно, існують об'єктивні причини те, що інтереси позивача не може представити інший адвокат, оскільки договір про надання правової допомоги було заключено з адвокатським об'єднанням. Тим паче, що представництво інтересів позивача на попередньому засіданні забезпечував не тільки пан Шевчук", – повідомила правозахисниця зі сторони Кабміну та Прем'єр-міністра України, що представляє інтереси відповідачів.

Позов Віталія Кличка - засідання Окружного адміністративного суду
Позов Віталія Кличка - засідання Окружного адміністративного суду

Окрім того, представниця інтересів Уряду заявила про те, що дії сторони позивача Віталія Кличка є прямим фактом умисного затягування процесу.

"Це вже не перша спроба представників позивача відкласти судове засідання з підстав неможливості їх прибути та підтримати позицію свого довірителя. Ми вважаємо, що це можна розцінювати, як затягування судового процесу та просимо суд відмовити у задоволенні вказаного клопотання", – наголошує правозахисниця що представляє інтереси відповідачів.

Громада – проти: кияни стали "заручниками" комунального та будівельного хаосу

Про відверте затягування розгляду справи говорять і громадські активісти, офіційно зареєстровані як "треті особи" у даному судовому процесі.

"Ми з Президентом особисто розмовляли про те, що абсолютна більшість киян просить звільнити Кличка з посади голови КМДА – і він сказав: "Я підпишу". Але поки уряд програє в цьому питанні. Жодних юридичних підстав для визнання незаконним подання Кабміну і, зокрема, Прем'єр-міністра немає – воно було подане у відповідності до Конституції України і Законодавства. Сторона позивача просто тягне час до листопада, коли мають відбутися місцеві вибори", – каже головний координатор громадської кампанії "Форум порятунку Києва" Віталій Черняховський.

Як відзначив столичний активіст, за цей час, поки це питання систематично відкладається, кияни продовжують страждати від комунального занепаду в місті.

"13 січня внаслідок масштабного прориву труб ошпарилися окропом 10 чоловік – хто поверне їм здоров'я? Це досить дороге лікування. І коли я спілкувався з Кличком, мер говорить, що він тут ні до чого: що не станеться, то він не винен. Його фірма "КАН Девелопмент" незаконно вирубує масово дерева в парку Кіото під чергову забудову ТРЦ. Забудовники Кличка захопили гуртожиток сліпих. Все це лише останні події. Тому треба відмовляти у його позові або закривати справу", – наголошує Віталій Черняховський.

Втім, в решті решт, суддя повідомив, що причину неявки Андрія Шевчука, адвоката Віталія Кличка, все ж визнано поважною.

"Суд виходить з того, що було надано новий договір на представництво інтересів Кличка від 15 січня 2020 року. А довіреність, яка підтверджує повноваження участі представника, видана виключно на Шевчука – на представлення його інтересів під час розгляду справи в Окружному адміністративному суді на підставі договору", – зазначає Ігор Погрібніченко.

В результаті засідання перенесено на 26 лютого. Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.