Народний депутат Андрій Клочко пояснив, чому і яким чином на будівельному ринку
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"У попередніх своїх дописах я розповідав, як реформа містобудування змінить дозвільну та контрольну системи, а тепер вважаю за потрібне пояснити, чому і як на будівельному ринку з’являться дві важливі фігури – інженер-консультант та інженер-будівельник або виконроб. Я вже писав, що після того як дозвільні функції перейдуть на місця у Державної сервісної служби містобудування залишаться функції з сертифікації відповідальних працівників: інспекторів контролю (раніше не сертифікувалися, але контролери теж мають бути сертифікованими спеціалістами), архітекторів, проектувальників, інженерів технічного нагляду, експертів з технічного обстеження і вище названих інженерів-консультантів та виконробів."
Андрій Клачко зазначає, що сертифікат цих відповідальних працівників стане гарантією для ринку, що виконувані ними роботи будуть якісними. Усі сертифіковані працівники будуть нести персональну адміністративну відповідальність.
"Сертифікат цих відповідальних працівників – це гарантія для ринку, що виконувані ними роботи будуть якісними. І «відповідальний працівник» - це не мовний зворот. Усі сертифіковані працівники будуть нести персональну адміністративну відповідальність. Які функції виконуватимуть інженер-консультант та виконроб? Перший – персонально відповідає за всю інженерну підготовку проєкт, а другий – за практичну його реалізацію, зокрема, слідкує і сам же відповідає за те, щоб роботи велися згідно з державними будівельними нормами."
Нардеп зауважив, що таке поняття як ліцензія на будівельну діяльність просто зникає, оскільки в цій системі підрядник не потребує ліцензування. На думку Клачко така система є величезним полегшенням для тих, хто працює на ринку.
"Хочу звернути увагу, що таке поняття як ліцензія на будівельну діяльність просто зникає. В цій системі підрядник не потребує ліцензування. І це величезне полегшення для тих, хто працює на ринку. За якість робіт і відповідно за тих, хто їх виконує відповідають сертифіковані відповідальні працівники. Можу констатувати, що вперше буде на практиці реалізована концепція сертифікація, яка давно закладена в Законі України "Про архітектурну діяльність". Отже, відповідальних за якість робіт ми визначили, але хто визначатиме самі норми, за якими здійснюється перевірка якості? С точки зору держави це може визначити орган сертифікації, а саме Державна сервісна служба містобудування. Але найголовніше те, що ми хочемо, щоб могли сертифікувати і визначати стандарти якості саморегулівні профільні організації. І наша головна мета – сертифікати українських спеціалістів мають визнаватися в світі."
Обов’язково підпишись на наш канал у
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав,