4 травня президент Володимир Зеленський записав чергове відеозвернення щодо пандемії коронавірусу та карантину в Україні.

За його словами, негативний вплив карантину на економіку дійсно є, а втрати від нього – болючі. При цьому потенційні втрати від високої захворюваності і смертності – катастрофічні.

"Згідно з дослідженнями, у повному скасуванні карантину будуть жахливі наслідки. Якщо завтра ми повернемося до звичного нам життя, це потенційно плюс 120 тисяч смертей до кінця року", – заявив президент.

Зеленський вважає, що пом'якшення карантину не може бути передчасним. Воно буде поетапним, а перший такий етап відбудеться вже 11 травня.

"Актуальна зараз статистика дає нам надію на майбутнє. Однак ситуація могла б бути іншою – ми могли б мати не 12, а 200 тисяч хворих. Є дві причини, чому вдалося уникнути критичного сценарію", – зазначив він.

Популярні новини зараз
Українці можуть не платити штрафи від ТЦК: юрист розкрив правило Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
Показати ще

На це вплинули вчасно вжиті заходи – жорсткі, але, як показав час, правильні. Ще одна причина – мужність, професіоналізм та відданість українських лікарів.

Зеленський, фото: Офіс президента
Зеленський, фото: Офіс президента

"Сьогодні наші медики опинилися під ударом. Facebook, instagram і мій робочий стіл заповнені зверненнями лікарських колективів з усіх куточків країни", - підкреслив Зеленський.

Він уточнив, що ці звернення стосуються другого етапу медичної реформи.

"Нам була потрібна неупереджена і об'єктивна оцінка реформи. Ми створили робочу групу, куди увійшли академіки, професори і заслужені лікарі нашої країни. Вони спільно з новим керівництвом МОЗ проаналізували стан речей", - розповів глава держави.

Через новий механізм фінансування медичної сфери може бути звільнено близько 50 тисяч медиків і закрито 332 лікарні. Майже 1 тисяча лікарень отримають набагато менше грошей, ніж торік, повідомив Зеленський.

Лікарі, скріншот з відео
Лікарі, скріншот з відео

"Ми не можемо все це допустити, інакше – це буде називатися не реформа, а диверсія. Тому я закликаю міністра охорони здоров'я, голову профільного комітету ВР і головного санітарного лікаря України невідкладно запропонувати шляхи вирішення цих питань", - заявив він.

Президент переконаний, що українська медична сфера знаходиться в кроці від коми, а єдине, завдяки чому вона досі жива – це українські медики.

"Я не можу допустити, що 50 тисяч з них опиняться на вулиці. Під час війни ніхто не скорочує власну армію. Наші лікарі сьогодні – це теж військо, яке захищає здоров'я українців", - підсумував Зеленський.

Статистика захворювань на COVID-19 в Україні дає нам надію на майбутнє. Є дві причини, чому вдалося уникнути критичного сценарію. Перша – вчасно вжиті заходи. Жорсткі, але, як показав час, – правильні. Друга – це заслуга наших українських лікарів. Їхня професійність, мужність і самовідданість на передовій боротьби з коронавірусом. Сьогодні тема COVID-19 заполонила весь простір, та водночас ми не можемо забувати про глобальну ситуацію в нашій медицині. Бо сьогодні медики опинились під ударом. Соцмережі та мій робочий стіл заповнені зверненнями лікарських колективів з усіх куточків країни. Всі вони стосуються другого етапу медичної реформи. Зазвичай ми звертаємося до лікарів по допомогу. Сьогодні про допомогу благають вони. Нам була потрібна неупереджена та об’єктивна оцінка реформи. Ми створили робочу групу, куди увійшли академіки, професори та заслужені лікарі нашої країни. Вони спільно з новим керівництвом МОЗ проаналізували стан речей. Правда полягає в тому, що реформа має як великі плюси, так і очевидні мінуси. Наше завдання – зберегти всі позитивні моменти й терміново виправити помилки. Зокрема, через новий механізм фінансування може бути звільнено близько 50 тисяч медиків та закрито 332 лікарні. Майже 1000 лікарень отримає значно менше грошей, ніж у минулому році. Під загрозою опинились екстрена медична допомога, багатопрофільні лікарні, онкоцентри, госпіталі ветеранів, більшість дитячих лікарень, психіатрична та туберкульозна служби. Я не можу всього цього допустити. Я не можу допустити скорочення бригад швидкої допомоги. Не можу допустити, щоб кваліфіковані дитячі лікарі поїхали за кордон. Або щоб у найближчі два роки захворюваність на туберкульоз зросла на третину. Ми не можемо всього цього допустити, бо інакше – це буде називатися не реформа, а диверсія. Саме тому я закликаю міністра охорони здоров’я, голову профільного комітету ВР та головного санітарного лікаря України невідкладно запропонувати шляхи вирішення цих питань. Нам потрібне не згортання реформи, а її покращення. Визнання помилок та їхнє виправлення.

Geplaatst door Володимир Зеленський op Maandag 4 mei 2020

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, доктор Комаровський розповів, чому влада змушує українців носити маску.

Як повідомляв портал Знай.uа, у МОЗ порівняли темпи поширення коронавірусу в Україні з Італією та Іспанією.

Також портал Знай.uа писав, що додаток "Дія" відслідковуватиме кожен крок українців – тепер з дому ні ногою.