Поки президент Володимир Зеленський і уряд розробляють програми допомоги малому і середньому бізнесу в період рецесії, в регіонах відбуваються спроби заволодіти майном підприємств, що працюють, зокрема, журналісти розповіли, як на великих виробників снеків була здійснена атака з боку співробітників правоохоронних органів.

Про це повідомляє "Апостроф"

Сумські рейдери вирішили через рішення місцевого суду "віджати" майно в розташованої в Дніпропетровській області компанії. ТОВ "Волана" з 2017 року володіє виробничими приміщеннями н. п. Синельникове, які здає в оренду кільком підприємствам. Комплекс став хабом для найбільших українських виробників снеків, в тому числі ТМ "Семки" і "Козацька слава". На виробництві працюють сотні співробітників.

9 червня 2020 року "Волана" дізнається, що на всі її приміщення накладено арешт за рішенням судді Зарічного районного суду Сум Капкина О. Б. від 2.06.2020.

Підставою для арешту стало звернення слідчого місцевого СБУ Прохненко Ст. Ст. і прокурора Сумської області Волобуєва Б. С. Вони нібито розслідували справу громадянина Ш., який "намагався змінити межі території України в неконституційний спосіб". Юридична та фактична зв'язок громадянина Ш. і ТОВ "Волана" не встановлена. Суд постановив передати всі виробничі приміщення в розпорядження Держагенства з розшуку та управління активами (АРМА). Таким чином, кілька компаній з сегменту середнього бізнесу втратять можливість працювати, платити податки і виплачувати зарплату співробітникам.

Популярні новини зараз
Влаштуватися на роботу після повістки від ТЦК: що треба знати Абоненти Vodafone залишаться без зв'язку: кому потрібно терміново замінити SIM-картку Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУ Українцям доплатять 20% до пенсії: хто у списках на підвищення
Показати ще

Сума арештованого майна становить 20 млн грн, але в самій кримінальній справі взагалі не фігурує збитків державі.

Юристи відзначають, що спроба антидержавній діяльності громадянина Ш. відбувалася до моменту створення ТОВ "Волана", тобто компанія не могла сприяти його діяльності.

Потерпілі заявляють про існування змови співробітників правоохоронної системи і готуються захищати свій бізнес усіма законними методами. У планах працівників підприємств - не лише оскарження рішення, але і звернення до президента, генпрокурора, парламентської тимчасової слідчої комісії по захисту прав інвесторів. Працівники зазначили, що "вірять, що керівництво країни реально готовий підтримувати малий і середній бізнес, і допомагати тим, хто створює робочі місця, а не рейдерам в погонах".