Кабінет міністрів України має намір сьогодні зареєструвати законопроект про підтримку сектора зеленої енергетики, який передбачає зниження зелених тарифів і буде заснований на положеннях підписаного 10 червня меморандуму з представниками ринку зеленої енергетики.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це заявила в. о. міністра енергетики Ольга Буславець на брифінгу.
"Сьогодні будемо намагатися внести у Верховну Раду законопроект як урядовий і будемо активно працювати з депутатами, комітетами, щоб прийняти його ще до парламентських канікул, і щоб ми могли вже найближчим часом його виконувати і забезпечити стабільність роботи і галузі, і ринку", – сказала Буславець.
За її словами, уряд на позачерговому засіданні 12 червня затвердив законопроект, який імплементує зобов'язання, закладені в меморандумі з інвесторами ВДЕ, як з боку держави, так і інвесторів.
За її словами, меморандум підписала більшість асоціацій та інвесторів ВДЕ.
При цьому Буславець висловила надію, що до цього меморандуму приєднаються і інші асоціації та інвестори, які поділяють його філософію.
Як повідомлялося, 10 червня глава Кабінету міністрів України Денис Шмигаль підписав з представниками інвесторів у зелену енергетику меморандум, який повинен вирішити проблеми сектора і допомогти вивести енергетичну галузь з кризи.
За словами прем'єр-міністра, пропонований для прийняття в парламенті законопроект повинен повністю грунтуватися на положеннях, які прописані в меморандумі – на інші поступки щодо зниження зелених тарифів уряд не піде.
Глава Кабміну наголошує, що законодавче впровадження положень меморандуму дозволить Україні заощадити близько 2 млрд євро до 2030 року.
Нагадаємо, енергетична галузь України переживає кризу. Всі без винятку державні компанії на ринку електроенергії накопичили багатомільярдні борги за останні 9 місяців роботи. Зокрема, борги державного "Гарантованого покупця" перед інвесторами в зелену енергетику, за словами в. о. міністра енергетики Ольги Буславець досягли 14 млрд грн.
Також раніше виник скандал, пов'язаний з листуванням двох народних депутатів – голови та члена Комітету з енергетики Верховної Ради Андрія Геруса і Андрія Жупаніна. У смс-листуванні містилися нецензурні формулювання, які передбачають намір розправи з інвесторами в зелену енергетики, що викликало низку критичних заяв міжнародних інвесторів і організацій, що закликають Володимира Зеленського зустрітися з інвесторами і вирішити проблему "зелених".