Економіст Юрій
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Варто пам'ятати про те, що у нас в Конституції написано, що ми соціальна держава. Тобто, це не повинно бути лише записом. Це передбачає, що в основі для президента, для влади, для всіх гілок влади, парламенту повинно бути забезпечення достойного проживання кожного нашого мешканця, кожного українця. Виконується це, чи ні? Я думаю, що люди це відчувають. Відчувають, перш за все, несправедливість. Відчувають те, що ненормально, якщо, наприклад, ми стартували як найбагатша країна Східної Європи 30 років тому. 30 років тому ми мали 5-ту економіку світу, яка на той час прирівнювалася до економіки Іспанії, Франції. Сьогодні економіка Франції — це 2 трлн, що у 20 разів більше ніж економіка України. Вони пройшли за 30 років такий шлях, а ми зупинилися."
Юрій Атаманюк вважає, що попри обіцяне підвищення мінімальної заробітної плати в Україні, загалом до кінця року через інфляцію та зростання комунальних тарифів економічна ситуація громадян нашої держави погіршиться.
"Що стосується підвищення мінімальної зарплати до 5 тис. грн, це 260 з копійками гривень росту. Від 5 тис. гривень це в районі 5%, але згідно з даними Мінекономіки інфляція становить 12%. До цього ще додати зростання тарифів, то виходить, що не дивлячись на анонсоване зростання мінімальної зарплати, якщо візьмемо людину, яка живе саме на цю мінімальну зарплату, то її ситуація до кінця року економічна погіршиться. Погіршиться приблизно на 8% покупна здатність, можливість того, як вона зможе утримувати себе і сім'ю."
За словами економіста українці продовжують бідніти. Зокрема, він зазначив, що з 27% людей, які живуть за межею бідності, за цей рік стало 47%. Атаманюк наголосив, що не вірить у те, що сьогоднішня влада впровадить позитивні реформи.
"Люди продовжують бідніти. З 27%, які живуть за межею бідності, за цей рік стало 47%. Обіцяють робочі місця, до того ж так тупо-глупо, надіються, що у нас всі якісь ідіоти наші люди. Поки обіцяють 500 тис. робочих місць, маємо 600 тис. офіційно зареєстрованих безробітних. І приховане безробіття, і люди, які відправилися своїм коштом і не знають, що буде завтра. І люди, які рахуються на роботі та офіційно не безробітні, але їхній статус такий, матеріальне забезпечення таке, що воно від безробітного нічим не відрізняється. Ось це страшно! І загострення у суспільстві росте. І ми вже це бачимо по рейтингах."
Прокоментував Юрій Атаманюк і становище українських пенсіонерів: "Ми хочемо зробити пенсійний вік 70 років. Говоріть чесно, ми хочемо, щоб держава платила пенсію тим, хто доживе... Взяли найбільш незахищених і починають з ними гратися", - говорить економіст.
Обов’язково підпишись на наш канал у
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав,