«Статистика свідчить, що в окремих країнах центральної Європи на сьогоднішній день енергетичний ресурс для промислових підприємств він виявляється більш дешевим, ніж той, який може постачатися Україною, наприклад, з Бурштинського енергетичного острову. Це є ключова проблема, тому що питання цінової конкуренції, воно є ключовим. Необхідна максимальна регуляція всіх регуляторів – органів влади і державних компаній, аби українська вартість електричної енергії, зважаючи на надлишкові потужності для генерування, які є в країні на сьогоднішній день, враховуючи стан економіки, аби їхня собівартість і головна вартість реалізації вона мала можливість конкурувати по ціні. Тобто була не вище, ніж у країнах-сусідах», - розповів Блінов.

За його словами, підвищення тарифу на передачу електроенергії призведе до зростання собівартості продукції підприємств-експортерів, що знизить їх конкурентоздатність на світових ринках.

«Підвищення тарифу на особливо суттєво вище, ніж 4-5 центів за КВт вона певною мірою знижує український експортний потенціал, оскільки збільшує собівартість продукції», - наголосив Блінов.

Нагадаємо, 24 червня Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг збиралася підвищити у 4 рази тарифи "Укренерго" на передачу та диспетчеризацію електроенергії. Пов'язавши це з виконанням Меморандуму уряду із інвесторами у зелену енергетику.

Раніше віце-президент Асоціації водоканалів України – «Укрводоканалекологія» Ольга Бабій заявила, що підвищення тарифів «Укренерго» на передачу електроенергії призведе до зростання тарифів на воду.

Популярні новини зараз
Астролог побачив у травні "лихо" для України Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців
Показати ще