Про це він заявив в ефірі програми «Свобода слова» на каналі «Україна».

«Підписаний контракт «Центренерго» і «Добропіллявугілля». Ціна там абсолютно європейська», - сказав Герус.

За його словами, продаж вугілля за європейськими цінами означає й те, що зарплати українських шахтарів мають бути підвищені до європейського рівня.

«Я буду на вашій стороні і готовий з політичної точки зору якраз впливати на те, щоб ви теж отримували європейську зарплату», - додав нардеп.

Як повідомлялося, на початку травня під час наради в Мінекоенерго в. о. міністра Ольга Буславець розкритикувала "Центренерго" за відмову від закупівлі вугілля державних шахт, борги перед шахтарями й початок закупівель природного газу у компанії "Юнайтед Енерджі", близької до олігарха Ігоря Коломойського, яка стала найбільшим імпортером електроенергії з Росії після так званої "поправки Геруса" за відкриття прямих поставок з РФ.

Популярні новини зараз

У Хмельницькому молода сім'я пішла на дно на катамарані

400 тисяч українців з вірусом, скарб зі Стародавнього Риму під Житомиром і "блазень" Зеленський в очах Фаріон - головне за неділю, 2 серпня

Українська чемпіонка Бех-Романчук позувала в саду без одягу: "Навіть на Сонці менше градусів"

Банки розпочали блокувати перекази українців та забирати гроші: шо варто знати кожному

Показати ще

17 червня поточного року Кабмін визначив пріоритетним використання вугілля вітчизняного виробництва при виробництві струму на українських ТЕС, зокрема компанії Центренерго. Тоді прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що компанія буде активно закуповувати українське вугілля.

10 липня «Центренерго» підписало контракт на постачання вугілля на свої теплоелектростанції за формулою Роттердам+. За формулою, ціна вугілля для Центренерго стає на 20% дешевшою за ціну державного вугілля та на 10% нижче ціни газу.

Нагадаємо, формула "Роттердам+" діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозної вартості електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 років. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам – Роттердам – Антверпен для всього вугілля. Формула була скасована 1 липня 2019-го з введенням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловців зросла.

Член комітету ВР по енергетиці та ЖКГ Михайло Волинець стверджував, що завдяки дії формули "Роттердам+" шахтарі додатково отримали 10 мільярдів гривень.