Про це написала адвокат ексголови НКРЕКП Дмитра Вовка Ірина Одинець на своїй сторінці в Facebook.

«Міненергетики заявили, що за дорученням президента Зеленського провели перемовини з ринком і тепер генеруючі компанії будуть купувати вугілля за формулою Роттердам+», - написала Одинець.

Проте, за її словами, в НАБУ продовжують не визнавати законність та обґрунтованість формули. Зокрема, слідство вважає, що аналогічна «Роттердам+» формула для формування ціни на газ для населення – «Амстердам+» - є протилежною.

«В п'ятницю отримала цікаву відповідь (від НАБУ, - ред.) - кажуть, формування ціни на газ та електроенергію діаметрально протилежні та аж ніяк не можна порівнювати Роттердам+ та Амстердам+. І от не встигли детективи мені таке написати, як виявилось, що компанії після перемовин з Міненерго, знов купуватимуть вугілля за формулою Ротердам+», - написала Одинець.

Нагадаємо, раніше Міністерство енергетики повідомило, що ДТЕК Енерго підписало контракт з ПАТ "Центренерго" на постачання українського вугілля без посередників за ціною, прив'язаною до імпортного паритету.

Популярні новини зараз
Monobank "заморожує" особисті кошти українців: хто може залишитися без копійки Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Формула «Роттердам+» діяла для розрахунку вартості вугілля задля встановлення прогнозної вартості електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 рр. Вона передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен для усього вугілля. Формула була скасована 1 липня 2019 р. із запровадженням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловців зросла.