Про це в ефірі телеканалу "Прямий" заявив директор консалтингової компанії Expro Consalting Генадій Кобаль.

"Населення буде отримувати газ за ринковими цінами, які будуть відповідати цінам євпропейським плюс доставка до України. Така формула у нас зараз працює для інших сегментів, тобто для промисловості", – зазначив експерт.

Він додав, що з 1 серпня 2020 року припинить свою дію положення про покладання спеціальних обов’язків і населення отримає змогу купувати газ у будь-якого постачальника за ринковими цінами.

Нагадаємо, уряд Олексія Гончарука ввів, а уряд Дениса Шмигаль затвердив в меморандумі з МВФ (підписаний президентом В. Зеленським) підхід для визначення ціни газу для населення за принципом імпортного паритету – т. зв. "Амстердам+". Цей принцип передбачає включення вартості доставки газу з Нідерландів – з біржі TTF.

Аналогічний принцип – "Роттердам+" – діяв для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозної ціни електроенергії виключно для промислових споживачів в період 2016-2019 рр. Ця формула також передбачала включення вартості доставки вугілля від хабів Амстердам-Роттердам-Антверпен для всього вугілля. Формула була скасована з 1 липня 2019 року з введенням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля і електроенергії для промисловості зросла.

Популярні новини зараз

Марічка Падалко змусить чоловіка Єгора Соболєва виховувати четверту "дитину"

Палає найбільше на планеті звалище шин: загрожує катастрофою для усього світу

Марічка Падалко повідомила про поповнення в родині: забрала останнього

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Показати ще

10 липня за дорученням Офісу президента України і за посередництва Міністерства енергетики державна компанія "Центренерго" уклала контракт на покупку українського вугілля за ціною імпортного паритету, розрахованої за формулою "Роттердам+".