Формульне ціноутворення на енергетичне вугілля з використанням Європейського цінового індексу, що отримало назву " Роттердам+", повністю відповідає європейській практиці. Про це повідомив екс-міністр енергетики Іван Плачков.

"Роттердам+" - визначення ціни за хабами в Європі на енергоносії-це абсолютно європейська практика. І абсолютно Це було виправдано. Тут дискусії не може бути. Просто ми ніяк не хочемо відпустити електроенергетику на ринкові умови роботи. Ніде в світі такого немає", - зазначив Плачков.

Читайте Знай в Google News!

Він нагадаємо, що до введення НКРЕКП формули «Роттердам+», ціна на вугілля в Україні визначалася чиновниками в ручному режимі.

"Це завжди було суб'єктивно, завжди це несправедлива ціна. А так ціна формується в режимі онлайн. Є біржа, є ціна – все, піднімаються ціни, опускаються ціни. І таким чином, якщо там знижуються ціни, наші шахтарі знижують. Якщо світова тенденція на підвищення ціни вугілля, чому наші шахтарі повинні продавати за дешевою ціною? Ну логіка ж проста", - пояснив екс-міністр.

Популярні новини зараз
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

Закриття прокуратурою справи Плачков назвав очікуваним, оскільки аргументи проти прозорого формульного ціноутворення були неспроможні.

Нагадаємо, 28 серпня САП оголосила про закриття справи «Роттердам+» через відсутність достовірних і вичерпних доказів провини підозрюваних.
11 серпня фінальна комплексна експертиза СБУ не підтвердила збитків від дії формули " Роттердам+". До цього також жодна державна експертиза, проведена як з ініціативи НАБУ, так і сторони захисту, не підтвердила нанесення збитків.
9 серпня сторона захисту офіційно отримала від САП копію постанови про закриття цієї справи.
Раніше повідомлялося, що термін попереднього розслідування у справі "Роттердам +" закінчився 8 серпня. НАБУ і САП не змогли направити справу до суду і зупинили розслідування на невизначений термін.