Про це повідомили два незалежні один від одного джерела в ВП «Енергоатом-Трейдинг» та Міністерстві енергетики.

За словами джерела в Міненерго, ініціатива компанії передбачає обов’язковий поділ електроенергії на менші лоти, відміну фінансової гарантії і вимоги поставки кінцевому споживачу.

«Також планується відміна вимоги про передплату, яка на думку ініціаторів обмежує коло потенційних учасників», - зазначило джерело в Міністерстві на умовах анонімності.

Джерело ВП «Енергоатом-Трейдинг» повідомило, що «Нова-Енергетична-Компанія» брала участь в скандальному аукціоні 11 вересня, однак перемогти в ньому не змогла.

«У «Енергоатому» є відкритий судовий спір з «Новою-Енергетичною-Компанією» з вимогою компенсувати 12,5 млн грн за відмові від оплати купленої ще в квітні електроенергії. Тоді ця компанія викупила навантаження 200 МВт з поставкою з 13 по 30 квітня, однак уже 16-го квітня відмовилася платити, пригрозивши банкротством», - повідомило джерело з посиланням на копію листа компанії.

Популярні новини зараз
Стара проводка - нова напруга: чи витримає побутова техніка перехід на 230 В Соцдопомога з 65 років: на які виплати мають право українці Показники лічильників не прийматимуть: платити доведеться за іншим принципом Залишимось без їжі: Україну накриє небезпечна спека та посуха вже влітку, що обіцяє прогноз погоди
Показати ще

Офіційно про плани внести зміни до правил проведення аукціонів Міненерго повідомило 15 вересня за підсумками позапланового засідання аукціонного комітету.

Ідея підтримана і керівництвом НКРЕКП, яке за інформацією джерел, активно залучено в процес зміни правил проведення аукціонів.

Нагадаємо, 11 вересня на аукціоні ВП «Енергоатом-Трейдинг» продав 1,46 млн МВт-год електроенергії з поставкою в жовтні-листопаді по 1120 грн за МВт-год, що на 26% нижче від середньозваженої ціни електроенергії на РДН, яка становила 1518 грн / МВт-год.

Раніше народний депутат Валентин Наливайченко заявив, що причиною мільярдних збитків державної компанії «Енергоатом» (збиток за 6 міс. 2020 року склав 2,65 млрд грн) є недосконалість правил ринку електроенергії, відповідальність за які несе НКРПЕКП.

За його словами, на керівництві НКРЕКП, зокрема на голові комісії Валерію Тарасюку, лежить персональна відповідальність за кризу на енергоринку.