«Зелені слуги» хочуть прискорити законодавче закріплення (закріпачення) власників землі за орендарями. Після прийняття відповідного закону (проєкт №2194) власники землі не зможуть продавати землю без дозволу орендаря. Цей законопроект хочуть розглядати одразу після місцевих виборів 2020.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПісля прийняття такого феодального законодавства залишилося передати орендарю «право першої ночі», щоб феодалізм в Україні реалізувався на 100%.
Законопроект №2194 “Про внесення змін до Земельного кодексу України (ЗКУ) та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин” пропонує внести зміни до ст. 130 Земельного кодексу України, доповнивши її частиною третьою такого змісту:
«Земельні ділянки приватної власності сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельні ділянки, виділені в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, можуть бути відчужені лише за договорами купівлі-продажу, дарування, міни, внесення до складеного капіталу чи шляхом звернення стягнення на них.
«Земельні ділянки, визначені у абзаці першому цієї частини та які перебувають в оренді:
можуть бути відчужені за договором дарування лише на користь дружини (чоловіка), батьків, дітей, баби, діда, прабаби, прадіда, внуків, правнуків, тітки (дядька);
Без згоди орендаря бути обміняні лише на земельні ділянки, розташовані у тому ж масиві земель сільськогосподарського призначення;
не можуть бути внесені без згоди орендаря внесені до статутного капіталу».
Тобто, без згоди орендаря власники землі не можуть продавати землю – дарувати рідні це не продаж, як і не продаж помінятися ділянками на одному і тому ж полі.
Практично всі землі селяни-власники землі були змушені передати в оренду на довгі роки. І така норма закону означає, що не бачити їм на довгі роки жодної можливості ані "продажу землі за європейськими цінами", ані можливості перейти до самостійного господарювання.
Законопроект "слуг народу" №2194 не звільняє селян з кріпацтва, не надає їм права розпоряджатися землею, як про це наголошував Зеленський. Законопроєкт №2194 посилює обмеження прав селян-власників землі, змушуючи їх продавати землю Українського народу якомога скоріше за хоч якісь гроші виключно своєму орендареві.
Хоча навіщо взагалі в такій ситуації купувати землю у кріпака?
З прийняттям законопроекту №2194, за попередніми оцінками, до 80% селян фактично втратять землю остаточно.
«Зелені слуги» протягують цей законопроєкт як закон, який начебто дає можливість громадам управляти землями в межах громад, а не державі, як зараз. Ми знаємо, що землями управляє держава чи громади – земля все одно буде у орендарів. Так буде поки в країні не почне діяти закон про прогресивні земельні відносини, яким визначено, що ці землі обробляють об’єднані члени громади, а не орендарі.
Законопроєкт №2194 написаний орендарями в інтересах орендарів. Проєкт №2194 лобіюють безпосередньо голова аграрного комітету Сольський та керівник Держгеокадастру Лещенко (він же діючий уповноважений Президента України з земельних питань), які мають пряме відношення до орендарів (вони бенефіціари-власники підприємств, які є орендаторами землі). Саме вони офіційно повідомляють про «важливість» цього законопроєкту для України. Хоча ми розуміємо що це знову хочуть зелені «поімєть» з людей під гарні лозунги.
Безумовно, вагома переважна більшість власників землі не бачить гарною перспективою вимушений продаж землі з причин тотального зубожіння. І можна було б говорити, що більшості власників землі до «лампочки» цей закон. Але суть у тому, як можна так тупо збільшувати порушення прав громадянина. Якийсь орендар вже вирішує жити селянину чи ні. Та і з таким законодавством від «зелених слуг» ціна на землю буде копійчана.
Право продати землю повинно бути, але в тому розуміння як це запропоновано законопроектом №3208 «Про прогресивні земельні відносини». Суть пропозиції полягає в тому, що Держава зобов’язана купувати землю у її власника за ціною, яка дорівнює п’ятикратному розміру нормативно-грошової оцінки (5000 доларів/1 га чорнозему). Купити землю мають право громадяни України, у яких не має землі сільськогосподарського призначення. Держава для цієї купівлі може надати 3-5% кредит для українця-покупця. Правило «одна ділянка в одні руки» - унеможливить концентрацію землі в одних руках і не перетворить Україну на феодальне утворення. Такими законодавчими нормами створюється конкуренція виключно між українцями і реалізується ефективний обмін правами на землю, а не ринок землі як вдаване регресивне явище. Всі в цій системі будуть задоволені: і продавці і покупці і Держава Україна.
Як діяти в такі ганебній ситуації власникам землі? Тут є навіть не порада, а єдина можлива стратегія.
Необхідно виборювати право розривати (припиняти) договори оренди землі. Це конституційне право українця-власника землі. Це право реалізації конституційної сподоби. Це право незаперечне!
Вже зараз по мірі можливостей робіть самі і агітуйте інших:
- Непереукладайте договори оренди землі.
- Не підписуйте ніяких нових додаткових угод оренди землі.
- Всіляко підтримуйте необхідність надання власникам землі права розривати (припиняти) договори оренди за власним простим волевиявленням.
- Вивчайте питання самостійного господарювання через участь у Всеукраїнському Товаристві Власників Землі.
- Переходьте до самостійного господарювання через участь у Всеукраїнському Товаристві Власників Землі.
І головне, долучайтеся до ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ у Фейсбук!
Всеукраїнське об’єднання власників землі - створене, діє і діятиме виключно в інтересах власників землі❗
Ми єдині, хто:
✅ за право розривати договори оренди землі❗
✅ за право вільного розпорядження землею❗
✅ за непереукладання договорів оренди❗
✅ за самостійне господарювання на власній землі❗
✅ за збільшення доходів від землі у її власників в 2-4 рази❗
✅ за товариства власників землі❗
тисніть ▶ https://www.facebook.com/groups/144907373624154/ і долучайтеся до Об’єднання власників землі