Про це заявив народний депутат України Сергій Магера.

«Екологічні податки фактично створюють лише додаткове фіскальне навантаження... Ніхто не може сказати, куди витрачаються з держбюджету, на які екологічні заходи ці гроші, ці 2 мільярди гривень», - сказав Магера.

На його думку, екологічний податок необхідно перетворити в інструмент стимулювання екологічної модернізації економіки України. І для цього потрібно на законодавчому рівні ухвалити рішення про можливість використання підприємствами коштів від податку на модернізацію.

«Забезпечення цільового використання 100% коштів екологічного податку на програми екологічної модернізації – від цього в першу чергу виграють громадяни України, я це наголошую. Надання підприємствам можливості інвестувати кошти в екомодернізацію замість сплати частини податку дозволить зберегти та збільшити ліквідність, позитивно вплине на рівень виробництва та зайнятості на підприємствах, що в свою чергу створить компенсатори у вигляді додаткових податкових надходжень до бюджету», - пояснив Магера.

Нагадаємо, раніше аналітик GMK Center Андрій Глущенко заявив, що підвищення ставок екологічного податку без його цільового використання перешкоджає екомодернізаціі підприємств.

Популярні новини зараз

Раптово загинув український ведучий: не прожив і половину віку, колеги побиваються

"Холостячка" Леся Нікітюк оголила принади в халатику, попри лютий мороз

Донька Ніни Матвієнко Тоня показала маму, що втекла з України: в теплі і виглядає щасливою

Квітуча Кароль і батько Балан: сімейний кадр Тіни і Дана з дитиною потрапив в мережу

Показати ще

Водночас Американська торгова палата (АСС) закликала Верховну Раду надати суб'єктам господарювання право використовувати до 70% екологічного податку на компенсацію витрат на природоохоронні заходи та екологічні інвестиції.