Мирні ініціативи глави української делегації в Мінську Леоніда Кравчука і їх можливі наслідки проаналізував політичний оглядач Дмитро Снєгирьов на YouTube-каналі «Політика Навиворіт».

Передбачається, що вибори на окремих територіях Донецької та Луганської областей пройдуть вже в останній день березня наступного року, але перед цим Україна отримає контроль над кордоном, а самі території будуть демілітаризовані.

«А тепер подивімось на реалії. Реалії такі, що ми вже зіткнулися із заявою Російської Федерації про те, що подібні заяви Кравчука йдуть всупереч з Мінськом домовленостями», - зазначив Снєгирьов.

Росія, за його словами, з самого початку просувала інший варіант: спочатку вибори, після — контроль над кордоном. Для України, навпаки, на першому місці стоїть питання безпеки, а вибори — на другому.

Популярні новини зараз
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Показати ще

«Однак, по ідеї, ми повинні були б наполягати на виконанні Мінського договору, але яким чином може проводитися голосування на окупованих територіях під дулом російських автоматів? Це і є дипломатична пастка Російської Федерації. Вибори повинні проходити під егідою ОБСЄ», - вважає політолог.

Він нагадав, що в ОБСЄ перебуває близько 60 держав, і будь-яка з них має право оголосити вибори, проведені на окупованій території, недійсними. А це звільнить Україну від обов'язку виконувати умови Мінських угод.

Росія ж продовжує і зараз наполягати на розширенні контактів офіційного Києва не з нею, а з «народними республіками». Таким чином, війна між Україною і Росією перетворюється у внутрішньоукраїнську, громадянську.

Снєгірьов не відчуває оптимізму щодо ідеї демілітаризації території. Там зараз 38 тисяч солдатів «народних республік», і роззброїти їх — завдання малореальне. Приблизно так само йдуть справи й з контролем кордону.

«Різниця між українським і хорватським досвідом в тому, що ми не можемо навіть умовно контролювати лінію розмежування, яка вже 7 років працює, як контрабандний хаб», - каже Снєгірьов.

За його словами, розмови про мирне врегулювання залишаються лише благими побажаннями до тих пір, поки значна частина території України — близько семи відсотків — перебуває під іноземною окупацією.

Раніше повідомлялося про порушення режиму тиші бойовиками Донбасу.

Президент Володимир Зеленський висловлював готовність піти з посади, якщо не зуміє встановити мир на Донбасі.