Американці вирішили припинити політичні контакти з Польщею, а в Конгресі через прийняття резонансного польського закону про Інститут цацпам'яті панують антипольські настрої.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ кулуарах польського зовнішньополітичного відомства заявляють про гостру кризу у відносинах з США через вищезгаданого закону, який викликав різке неприйняття Ізраїлю та України.
Під час зустрічі з послом Польщі, заступник держсекретаря з питань Європи і Євразії Уэсс Мітчелл заявив, що оновлений закон про інститут нацпам'яті неприйнятний для США, оскільки порушує свободу слова. Виходячи з цього послу був поставлений ультиматум з декількох пунктів.
Насамперед - поки що ситуація навколо спірного закону не буде дозволена, США вводять заборону на двосторонні контакти на найвищому рівні з польськими чиновниками. Таким чином про зустрічі Анджея Дуди з президентом Дональдом Трампом і віце-президентом Майком Пенсія поки що можна забути.
Парламентарії найближчим часом повинні затвердити фінансування військових проектів у Польщі та розміщення там американської бригади. Американський дипломат попередив, що якщо польська влада не підуть на поступки, фінансування військового співробітництва може бути заблоковано.
Оновлений польський закон про інститут національної пам'яті, який значно розширює повноваження установи у справі розслідування злочинів, скоєних проти польського народу і його доброго імені", вступив в силу 1 березня 2018 року.
Закон вводить кримінальну відповідальність за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Зокрема, мова йде про використання формулювання "польські табори смерті".
Крім того, забороняється заперечувати злочини українських націоналістів проти поляків. Ця норма стосується Волинської різанини, яку Варшава раніше визнала геноцидом.
З критикою цього закону виступили США, Ізраїль і Україна. В ізраїльському МЗС повідомили, що Ізраїль з абсолютною серйозністю розглядає будь-які спроби заперечити історичну правду. Держдеп США закликав Варшави переглянути закон.
Як повідомляв портал "Знай.uа" взаємини США і РФ досягли рівня "холодної війни", при тому багато експертів вважають ситуацію більш небезпечною, ніж в Карибська криза 1962 року.