У виконкомі Громадського руху "Український вибір – Право народу" заявили про напад на активістів організації у Конотопі та поліцейське свавілля.

"4 липня 2017 року співробітники поліції міста Конотопа, очевидно, за безпосередньою вказівкою керівництва, незаконно затримали членів Громадського руху, вдавшись при цьому до фізичного насильства та конфіскувавши майно, що належить "Українського вибору ― Праву народу". Такі дії містять кваліфікуючі ознаки злочинів, передбачених статтями 146, 365 Кримінального кодексу України, а саме ― незаконне позбавлення волі та перевищення повноважень працівником правоохоронного органу", — йдеться в заяві.

Цій події, повідомили у Русі, передував напад радикалів на учасників Руху і знищення частини тиражу газети ― офіційно зареєстрованого видання "Українського вибору", призначеного для поширення в Конотопі.

"При цьому співробітники місцевої поліції, фактично об'єднавшись з радикалами, вилучили тираж газети Громадського руху "Український вибір — Право народу", тим самим ставши співучасниками розбою та грабежу, вчиненого щодо учасників Руху", — уточнили у виконкомі.

"Враховуючи позицію конотопської поліції, можна бути впевненим у нездатності МВС розслідувати резонансні злочини, зокрема злочинні дії мера Конотопа Артема Семиніхіна, який 26 квітня 2017 року спробував зірвати збори активістів Громадського руху "Український вибір ― Право народу" та громадських об'єднань Сумської області, а 27 квітня неправдиво звинуватив "Український вибір" у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки, у тому числі в спробі "легалізувати Сумську народну республіку", — відзначили в "Українському виборі".

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

Крім того,15 червня 2017 року Печерський районний суд Києва зобов'язав Головне слідче управління Національної поліції України внести відомості до ЄРДР за фактом вчинення мером Конотопа правопорушення в частині другій статті 383 Кримінального кодексу України ― завідомо неправдиве повідомлення про скоєння злочинів.

Дії поліції в "Українському виборі" розцінили як придушення свободи слова і пряме перешкоджання журналістській діяльності співробітників і волонтерів газети "Український вибір. Країною керуєш ТИ".

"Влада, об'єднавшись з радикалами, відкрито перешкоджає донесенню до українських громадян вільної, що не пройшла її цензуру, інформації. Такі дії влади — це посягання на святая святих, на основоположний конституційний принцип права на свободу світогляду (стаття 35 Конституції України) і, по суті, на право отримання інформації", — підсумували в Русі.