Впливові львівські політики, члени БПП в парламенті Богдан і Ярослав Дубневичі, обрані за мажоритарними округами, зізналися, що в парламенті є затятими лобістами, пише видання «Політека».

Цікаво, що це не політичний або корпоративний лобізм, який українці щодня спостерігають у сесійній залі Ради. Брати Дубневичі лобіюють інтереси свого регіону, стверджує «Політека», посилаючись на інтерв'ю «Обозреватель» одного з братів - Ярослава Дубневича, керівника Комітету ВРУ з питань транспорту.

«Ми з братом Богданом Дубневичем - затяті лобісти Львівщини, - каже Ярослав Дубневіч.- Це приклад регіонального лобізму, який зараз досить поширений серед політиків». Втім, Львівську область в парламенті відстоюють не тільки брати Дубневичі. Створено і вже друге скликання ефективно працює депутатське об'єднання - міжфракційна група «Львівщина». Воно найчисленніше з регіональних об'єднань, має в складі 36 членів: зокрема, Оксану Юринець, Андрія Кота, Миколу Кадикало, Михайла Хміля, Ігоря Васюника, Юрія Шухевича.

«Тобто 9 відсотків від усього складу Ради. Можна сказати, що інтереси Львівщини в тій чи іншій мірі лобіює кожен десятий депутат », - розповідає Ярослав Дубневич.

На його думку, регіональний лобізм львів'ян врешті-решт перетворюється в лобізм загальнодержавних інтересів.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть "Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

«Львівщина сьогодні - визначальний для країни регіон, по якому йдуть транспортні коридори в Європу, в якому зосереджені митні прикордонні пункти з країнами ЄС, який має колосальні перспективи як транспортно-логістичний вузол. Львівщина повинна стати дверима в Україну для іноземного бізнесу. Це дасть поштовх для розвитку нашої промисловості, торгівлі, інфраструктури, для відкриття нових підприємств, створення нових робочих місць. Для розвитку економіки в цілому - не тільки на регіональному - на державному рівні », - стверджує голова парламентського Комітету з питань транспорту.

Ярослав Дубневич вважає значною перевагою той факт, що він і його брат обиралися від Львівщини за мажоритарними округами.

«Є конкретні люди, які нам довіряють. І саме вони мають право давати нам справжню оцінку », - каже депутат. У той же час підкреслює: відповідальність перед виборцями у депутата-мажоритарника вище, ніж у його колег, обраних за списками політичних партій.

«Депутати-мажоритарники просто зобов'язані захищати інтереси своїх регіонів. Це ... природно і нормально. Оскільки люди оцінюють роботу своїх обранців саме за реальними справами. І я, і мій брат Богдан Дубневич обиралися людьми округу, ми відповідальні за них, за свої обіцянки перед ними. Тому, звичайно, ми відстоюємо свій округ, - розповідає нардеп.- До речі, балотуючись в 2012 році в народні депутати, я підписав двосторонні угоди з кожним населеним пунктом округу, де мої обіцянки перед громадами були зафіксовані ... В даний час левову частку обіцяного виконано » .

Як повідомляли львівські ЗМІ, серед умов, прописаних в цих угодах, - регулярні звіти депутата про те, що вдалося зробити. Якраз цими днями проходять чергові звіти Ярослава Дубневича перед виборцями. 4 березня нардеп зустрічався з жителями Самбірщини, цієї неділі його чекають в місті Мостиська. Ще через тиждень - в Городку. Богдан Дубневич, в свою чергу, також постійно зустрічається з земляками.

На Львівщині прийнято вважати, що жителям округів Дубневичів пощастило: відремонтовані дороги, нові школи, освітлені вулиці - це для них звичні речі. Тільки за минулий рік в округах Дубневичів відремонтовано кілька десятків ділянок доріг. У багатьох проектах бере участь Благодійний фонд братів Дубневичів, створений в 2011 році на особисті кошти Ярослава і Богдана Дубневичів, коли ті були бізнесменами.

Зокрема, це спонсорська допомога активним громадам, які беруть участь в обласному конкурсі мікропроектів місцевого розвитку. Одна з умов конкурсу - залучення позабюджетних коштів.10-30% - це повинні бути кошти громади або меценатів. Левову частку всіх виграних мікропроектів в Городоцькому, Самбірському, Мостиському та Пустомитівському районі якраз співфінансує Фонд братів Дубневичів. Це все соціально важливі напрямки: освіта, медицина, освітлення вулиць, спортивні майданчики. У 2017-му році було реалізовано 160 таких мікропроектів.

Ярослав Дубневич переконаний, що мажоритарну систему сьогодні не можна скасовувати. Україні на даному етапі не можна позбавлятися мажоритарної системи. Оскільки саме мажоритарники, як показує нинішній досвід, - рушівна сила прогресу і реформ в своїх регіонах. Вони активні, старанні, по-хорошому зухвалі. Вони - той драйвер, який здатний запустити весь державний механізм реформ», - вважає Дубневич.

Введення виборчої системи виключно за партійними списками може привести до консервації політичної системи в країні, в той час як країна потребує оновлення політичних еліт, переконаний Дубневич. Нардеп не дав відповіді, чи відбудуться позачергові вибори. Однак висловив власне переконання: сам факт, чи вчасно відбудуться вибори чи достроково, не має значення - депутат повинен працювати так, ніби вибори будуть завтра.

«Інакше вся його діяльність втрачає сенс!», - зазначає нардеп.