Ініціатива про розрив дипломатичних відносин між Україною і Росією, схоже, ризикує згаснути в парламентських стінах, так само швидко, як і ненароком спалахнула на цьому пленарному тижні. Викликавши небувалий ажіотаж в пресі і, мабуть, навіть якусь здивованість в РФ, ідея, в кращих традиціях українського політикуму, судячи з усього, так і залишиться на устах «вершителів доль» державного масштабу.

"Знай.ua" зібрав коментарі політиків щодо перспектив прийняття рішення. І, по праву сказати, відповіді наштовхують на думку, що, принаймні найближчим часом, питання так і не зрушиться з мертвої точки.

Задній хід

Так, натхненно розповідаючий в цю середу в кулуарах парламенту про цю ініціативу, ніби про благу вість, нардеп від фракції «Блок Петра Порошенка» Іван Винник вже пізно ввечері того ж дня в ефірі телеканалу «Прямий» дав зрозуміти, що, як не дивно, на Банковій від цієї ідеї поки не в захваті.

«Президент не підтримує ідею розриву дипломатичних відносин з Російською Федерацією. Ця ідея, яку я пропонував парламентському комітету, - вона залишається на розгляді комітету - будемо визначатися в подальшому з модальностями », - зазначив політик.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

Ні так, ні ні

Вже в четвер вранці крапки над «і» з цього питання спробувала розставити його колега і за сумісництвом представник президента в парламенті Ірина Луценко. Яка у більш м'якій формі пояснила надвинувшійся на неї хмарою журналістам - мовляв, все б нічого, та ось ідея не зовсім вписується в канву законопроекту про реінтеграцію Донбасу.

«Питання розриву дипломатичних відносин може регулюватися окремим законом, окремою процедурою, а не однією поправкою для того, щоб попіаритися на цьому питанні ...», - заявила вона.

Відзначивши при цьому, що, якщо вже колеги виступають з такою ініціативою, так чому б їм не попрацювати і спільними зусиллями не «організувати» повноцінний документ.

«Це повинен бути абсолютно інший закон. Якщо законодавці, які внесли (правку. - Ред.) в запропоновану президентом стратегію, бачать таку можливість, нехай вони запропонують окремий закон. Це не може бути одна строчка в два речення. Це повинен бути закон, це повинна бути прописана процедура, як діють ті чи інші органи, відкриваємо-закриваємо кордон і дуже-дуже багато процедурних питань. Це не питання закону про реінтеграцію Донбасу», - переконувала Луценко.

Ті, які не визначилися

У їх колег по коаліції ентузіазму, мабуть, поки не багатьма більше. Як розповів "Знай.ua" заступник глави фракції «Народний фронт» Андрій Тетерук, політсила поки взагалі не розглядала це питання на засіданні.

«У нас рішення фракції немає, тому що ми фракцією не збиралися і це питання не обговорювалося. Буде офіційна позиція фракції - я її повідомлю », - коротко зазначив нардеп.

У той же час, його колега по партії Георгій Логвинський, коментуючи в кулуарах питання розриву дипвідносин з Росією, і того більше, висловив сумніви щодо такої можливості.

«Якщо говорити в реальності процесу, після виступу президента і оцінки, я не впевнений, що парламент зможе все-таки розірвати дипломатичні відносини ...», - розповів він журналістам.

Опозиційний курс

В опозиційному крилі, в свою чергу, особливо не підбирають виразів, кажучи про ідею колег. І обіцяють не голосувати за це рішення. Втім, хто б сумнівався ...

- «Як ви ставитеся до цієї ініціативи і чи можливо це?», - запитуємо у нардепа від «Опозиційного блоку» Миколи Скорика.

- «В цьому складі парламенту можлива будь-яка дурість. Але, я думаю, що якраз в даній ситуації у них візьме гору здоровий глузд. Про це вже сказала АПУ, що вони начебто проти. З моєї точки зору, це ідіотизм. Україні потрібно і корисно все те, що наблизить мир і поверне територіальну цілісність. Всі ті кроки деструктивні на продовження конфронтації, вони Україні не потрібні», - заявляє він.

Спритність рук

У тому, що дипломатичні відносини з офіційною Москвою будуть розірвані сумніваються і позафракційні нардепи. Хоча, і відзначають, мовляв, при бажанні, може бути створена видимість прийняття відповідного рішення. Адже політичні бали потрібно якось заробляти ...

«Допускаю, що для певних політичних балів та ігор, щоб попіаритися перед народом, можуть зробити, як дуже часто роблять - таку, якусь позитивну бутафорію. Ну, наприклад, закриють посольство в Москві і все, а консульства всі залишать і дипломатичні відносини залишать. Ось таке може бути. І скажуть, ось ми щось зробили, а насправді, за фактом, нічого не зробили. Але я сумніваюся, що буде справжній розрив дипломатичних відносин », - каже нардеп Юрій Левченко, який підтримує розрив дипвідносин з РФ. Та нещодавно сам потрапивший в скандал з громадянством.

Як з'ясувалося, український паспорт політик отримав тільки в 2008 році. До цього був громадянином Росії.

Втім, розмови про розрив дипвідносин виникли не вперше ... У далекому 2014 році ця тема вже спливала в українських політичних колах. Але, «успішно» затонула, ніби в бермудському трикутнику, в обіцянках і поясненнях того, чому ж не на часі нашій країні розривати відносини з державою-агресором.

І виходить, що, на словах майже всі начебто і «за». А ось на ділі - воліємо стріляти заявами в холосту.