54 людини виявили бажання взяти на поруки позафракційного народного депутата Надію Савченко, яку підозрюють у підготовці теракту у стінах Верховної Ради.

Зокрема, серед них народний депутат Віталій Купрій та колишній суддя Конституційного суду України Віктор Шишкін.

Таку заяву зробили захисники нардепа під час розгляду Апеляційним судом скарги на рішення про продовження терміну її утримання в СІЗО.

"51 осіб виявив бажання взяти Надію Савченко на поруки. Серед них - народний депутат Віталій Купрій, колишній суддя Конституційного суду Шишкін Віктор Іванович, Савченко Віра Вікторівна", - цитує слова юристів телеканал NEWSONE, який веде трансляцію з Апеляційного суду.

При цьому суддя вказав, що "взяти людину на поруки має право особа, яка має якісь видатні заслуги".

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Сьогодні Апеляційний суд міста Києва почав встановлювати осіб, які хочуть взяти Савченко на поруки. У той же час, депутат Купрій в залі суду відсутній. Натомість, екс-суддя КСУ Шишкін прибув на засідання.

Дивіться: Надія Савченко прибула до Апеляційного суду Києва. Правоохоронці привезли її у автозаку та в кайданках

Апеляційний суд розглядає скаргу захисту на продовження арешту Надії Савченко:


Нагадаємо, Надію Савченко затримали 22 березня у Верховній Ради після того, як парламент зняв із неї недоторканність.

Їй інкримінують вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на життя державного чи громадського діяча, готування до терористичного акту, сприяння терористичній організації та незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами.

23 березня 2018 року Шевченківський районний суд Києва обрав для підозрюваної у підготовці терактів Надії Савченко запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на два місяці без можливості внести заставу. Захисники подали апеляцію на це рішення, але апеляційний суд залишив її під вартою.

Слідство призначило 13 експертиз зброї, боєприпасів, вибухових речовин, відео- та аудіоматеріалів, виступів і публічних закликів, зокрема й комісійну судово-психологічну експертизу щодо Савченко. Надія Савченко пройшла тестування на поліграфі ("детекторі брехні"). Їй загрожує покарання аж до довічного ув’язнення.

Як повідомляв портал "Знай.ua", 15 травня, районний суд Києва продовжив арешт Надії Савченко ще на два місяці – до 13 липня. Суддя обгрунтував таке рішення побоюванням, що Савченко може втекти за кордон.