Верховна Рада України звільнила Олександра Данилюка з посади міністра фінансів.

За відповідне рішення проголосувало 254 депутатів.

"Зараз ви будете голосувати щодо моєї відставки. Мені інкримінують те, що я виніс "сор із ізби". Вираз, у якого навіть немає відповідника в українській мові", — зазначив Данилюк перед звільненням.

Він також додав, що не бачить нічого протиправного у написаному міжнародним кредиторам України листі.

"Написаний мною лист очевидний, він містить очевидні факти. Зокрема ДФС має вже більше року повністю ручного керівника, через що реформа служби не проводиться. Ця ситуація є типовою для всіх органів в Україні. Служба пронизала корупцією", — заявив колишній міністр.

Популярні новини зараз
Monobank "заморожує" особисті кошти українців: хто може залишитися без копійки "Земля затремтить під ногами": ясновидець Герман побачив точний рік перемоги України Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

В. о. міністра фінансів буде перша заступниця Данилюка Оксана Маркарова.

6 червня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підписав подання на звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка. Сам Данилюк пов’язав своє звільнення з "відмовою брати участь у фінансуванні політичної корупції". Після новин про відставку Данилюка українські євробонди впали у ціні, а позичковий відсоток за ними зріс.

Звільнення з посади міністра відбулось після загострення відносин між ним та прем'єром, викликане відмовою назначати нового заступника міністра. 23 травня Данилюк покинув засідання Кабміну, а сам уряд без нього ухвалив низку рішень стосовно міністерства фінансів.

Зокрема, на закритому засіданні уряд перепідпорядкував Державну фіскальну службу напряму собі та виключив Міністерство фінансів з переліку відомств, з якими має узгоджувати свої рішення. Данилюк назвав ці постанови уряду незаконними та заявив, що буде їх оскаржувати після публікування.

Чим запам'ятався Данилюк на посаді міністра?

Після призначення на посаду міністра фінансів Олександр Данилюк продовжив політику попередниці Наталії Яресько щодо верифікації соціальних виплат. Це мало б скоротити державні видатки за рахунок перевірки одержувачів соціальної допомоги на добросовісність. Адже, як вважали в міністерстві, не всі отримують її законно, що завдає державі збитків щонайменше на 5 мільярдів гривень.

У Мінфіні планували уніфікувати інформацію про отримувачів допомоги, порівняти та передати до держустанов, які займаються перерозподілом державних коштів. У 2017 році Мінфін перевірив 26 мільйонів осіб, але зекономити заплановані 5 мільярдів гривень так і не вдалося.

Мінсоцполітики, приміром, так і не розробив єдиний реєстр отримувачів соцдопомоги, з яким надалі мав би працювати Мінфін. Наразі немає навіть повної інформації, хто і яку допомогу отримує.

Уже у 2018 році Мінфін виніс на громадське обговорення проект закону про верифікацію та моніторинг державних виплат. Але законопроект донині залишається законопроектом.

Дивіться: конфлікт Данилюка з Гройсманом

Як повідомляв портал "Знай.ua", Данилюк направив "Великій сімці" листа.