Не встигли депутати повернуться з літніх канікул, як їм уже пора готуватися до зимових. У режимі пленарних засідань в сесійній залі нардепам до кінця року залишилося попрацювати (увага!) всього-то двадцять днів.

Знай.ua дізнався про «наполеонівські» плани народних обранців до кінця року і чи варто очікувати скандалів під куполом?

Поза зоною досяжності

Достукатися до слуг народу у непленарний тиждень, та ще й в п'ятницю, зізнатися, виявилося не просто. Одні шлють у відповідь смс з вибаченнями, що не можуть говорити, так вже зайняті. Інші слізно обіцяють відповісти в повідомленнях. Але потім, отримавши питання, мабуть, забувають.

Треті і зовсім вирушили за кордон, а коментувати звідти, судячи з усього, дорогувато. Роумінг ...

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Астролог побачив у травні "лихо" для України На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

«Я за межами України», - повідомила нам депутат від «Самопочі» Вікторія Войціцький і швидко поклала слухавку.

Далеко за межами Батьківщини виявився і Дмитро Добродомов. Депутат розповів, що зараз в Швеції. Судячи з його сторінки у Facebook, поїхав переймати досвід роботи у зарубіжних колег.

А нардеп від опозиційного крила Антон Кіссе і того більше - попросив звернутися за коментарем до нього з понеділка. Мовляв, зараз зайнятий - на виїзді.

До того ж, розговорився, що у нього ще й свято. Відкриваємо офіційний сайт ВРУ - знаходимо: дійсно, пару днів назад у нардепа був День народження. Що ж ... Звичайно ... Справа свята.

Медичні бої

Ті ж, хто опинилися на зв'язку, розповідають, що попереду у параламента на порядку денному кілька важливих питань. Серед них прийняття медичної реформи, Держбюджету на 2018 рік, а також - кадрові питання.

«Головне з того, що у нас залишилося - це медична реформа, яку, думаю, ми розглянемо цього (найближчого пленарного. - Ред.) тижня. І наступне - це бюджет », - говорить нардеп від фракції « Блок Петра Порошенка» Олександр Черненко.

До речі, що стосується першого питання, то, без скандалу його прийняття, схоже не обійдеться. Уже зараз в стінах парламенту йдуть баталії щодо даної реформи. І деякі політики вельми категоричні.

- «Медична реформа (серед питань, які будуть розглядатися. - Ред.). Вона стоїть в четвер. Тільки там немає реформи, а тим більше медицини », - каже нам нардеп від фракції« Батьківщина» Олександра Кужель.

- «Тобто, ви негативно оцінюєте її?», - уточнюємо ми.

- «Не те, що негативно. А, дуже негативно. Тому що, коли ви робите реформу, потрібно робити її в першу чергу, для людей, а не для безграмотної Супрун ... », - обурилася політик.

Про те, що є всі підстави вважати, що затвердження документів, необхідних для старту медреформи під сумнівом, говорять і в колі експертів.

«Ряд реформаторських законопроектів буде розглядатися (до кінця поточного року. - Ред.). І тих, що подавав уряд. Але найскладніший і проблемний - це законопроекти по медичній реформі. Тут є ризик, що їх не приймуть. Тому що проти виступають навіть частина депутатів від коаліції. Тут є проблема. Це, можливо, єдиний з таких великих важливих законопроектів, за яким може бути негативне рішення », - говорить нам політолог Володимир Фесенко.

Бюджетний процес

А ось щодо прийняття головного фінансового документа країни на наступний рік у нардепів від провладного крила вельми амбітні плани. Документ був вчасно поданий до парламенту урядом, а значить, є надія, що журналістам не доведеться коротати передноворічну ніч з нардепами в стінах ВРУ.

«Зараз бюджетний комітет працює. Думаю, згідно з процедурою, ми не в останню ніч, перед Новим роком, а до 15 грудня приймемо бюджет на наступний рік », - припустив Черненко.

Про те, що бюджетний процес рухається, в принципі, в нормальному руслі говорить і Кужель.

Оптимістичні прогнози звучать поки і з вуст експертів.

«Треба зазначити, що вже другий рік поспіль уряд Гройсмана подає бюджет вчасно. На відміну від попередніх урядів працює у відповідність з Бюджетним кодексом. Чи вдасться зберегти темпи розгляду бюджету, скажімо так, до кінця року, щоб прийняли його, припустимо, в кінці листопада - на початку грудня? Це залежить від парламенту. Тут я не такий оптиміст », - каже політолог.

Але, навіть, якщо розгляд документа затягнеться, до кінця року він, з високою ймовірністю, все одно буде прийнятий, вважає експерт.

«Як мінімум, до кінця року. Тому що по бюджету легше домовлятися. Тут працюють інтереси депутатів-мажоритарників. А також, як ми бачимо, ті ж «радикали», іноді «Самопоміч» теж можуть домовлятися з бюджетних питань. Тому, тут я оптиміст. З високою ймовірністю - бюджет буде прийнятий », - зазначає він.

Чемодан на вихід - чемодан на вхід

А ось, про що ще доведеться домовлятися нардепам - так це про кадри. Попереду просто «бум» призначень. Тільки , чи збутися йому - дуже цікаве питання. Можна збитися з ліку, якщо почати підраховувати, скільки понеділків підряд спікер ВРУ Андрій Парубій анонсував можливий розгляд питань, що стосуються нового складу ЦВК або Рахункової палати.

Але ж, крім цього, нардепи повинні ще визначитися з призначенням ряду інших кандидатур.

«Так само актуальними залишаються кадрові питання - Рахункова палата, Уповноважений з прав людини, аудитор НАБУ і т.д. Є у нас міністри - інформаційної політики, аграрної політики - міністри, які подали у відставку, і міністр охорони здоров'я. Тобто, є серйозний блок кадрових питань ... »- розповідає Олександр Черненко.

Запитуємо, які кадрові призначення в першу чергу повинна затвердити Рада?

Нардеп відповідає, що нічого не виділяв би. Але, натякає, мовляв, є велика ймовірність нарешті визначитися з цим.

- «Тобто домовленості щодо цих кандидатур вже є?», - запитуємо.

- «Скажімо так, процес йде. І він не заморожений », - каже Черненко.

У колі політологів оптимізму дещо менше. З першочергового, каже Фесенко, призначення голови Національного банку. Решта - під питанням.

«Ймовірно, вже в жовтні буде затверджений новий глава Нацбанку. Тому що його затвердження необхідне для переговорів з МВФ. За іншими кадровими питаннями я б був дуже обережний. Їх розгляд можливий, але воно залежить від ступеня готовності парламенту в плані узгодження рішень. Тому що по ЦВК, Рахунковій палаті треба шукати компромісні рішення. Поки їх немає », - зазначає політолог.

Хід конем

З претендентів зайняти крісло глави НБУ Фесенко називає нинішнього в.о. - Якова Смолія. За його словами, це кандидат номер один.

У числі «запасних» - глава правління одного з банків Володимир Лавренчук.

«Якщо президент, його фракція,«Народний фронт» домовляться з ситуативними союзниками, знайдуть ситуативних союзників під цю кандидатуру, то вона пройде», - зазначає Фесенко.

Але, при цьому робить ремарку:

«Але, в чому ризик? Непопулярність Гонтаревої в парламенті. А Смолій вважається людиною Гонтаревої ».

«Друга кандидатура, яку теж називають - Лавренчук. Глава Райффанзель Банк Аваль. Це дуже авторитетний банкір, шанована людина. Але, можливо, його вважають занадто незалежним, самостійним. Тому подасть президент його кандидатуру чи ні - це питання відкрите. При бажанні можна знайти якусь іншу кандидатуру. Але, тим не менше, я думаю, що затягувати з цим питанням вже не будуть. Тому що для переговорів з МВФ потрібно визначатися. Тому, кандидатури є. Питання тактики. І, скажімо так, на кого поставить президент », - говорить він.

З огляду на такий розклад, можна припустити, що, якщо не в сесійній залі, то в кулуарах у нардепів намічаються гарячі суперечки.