Із позовом до суду про заочне засідання у справі нардепа Олександра Онищенка звернулися нещодавно представники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Як зазначив керівник структури Назар Холодницький, отримані записи на плівках також досі не розглянуті повноцінно, а вони можуть стати одним із ключових доказів. Втім, поки що все просувається надто повільними темпами:

"Про плівки Онищенка прокурорами дано вказівки ще в січні. Я тоді говорив, що він повинен надати ще якісь докази, що підтверджують його слова. Він не надав доказів. Тому підстав для оголошення будь-кому підозри немає... Ще не закрили. Може, він прийде в себе і дасть якусь інформацію", - пояснив Холодницький.

Сам же депутат запевняє – заочна процедура неможлива, адже вона нібито порушує його права та регламент слідства. В коментарі "УП" він стверджував: адвокати навіть не в курсі про такі подання з боку САП:

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

"При розгляді такого клопотання, участь адвоката обов'язкова. Мої адвокати вже давно направили в НАБУ свої документи, і якщо їх ніхто не викликав, значить, таке клопотання судом не розглядається".

Головним аргументом на свою користь Онищенко вважає прохання про надання політичного притулку – мовляв, згідно з процесуальним законом, кримінальні справи у таких випадках повинні передаватися за місцем проживання підозрюваного, тобто розглядатися за кордоном.

"У тому випадку, якщо українське правосуддя все ж почне такий процес - це буде явним порушенням моїх прав, що вкотре вкаже на політичний характер цієї справи", - підсумував він.

Слід відзначити, що нардеп-втікач є головним фігурантом "газової справи", яку НАБУ почало розслідувати за фактом розкрадання ресурсів. Йдеться про оборудки з "Укргазвидобуванням" в грудні 2015 року.

Загальна сума реалізації блакитного палива незаконним шляхом, як запевняють антикорупціонери, складає до 1,6 мільярда гривень, а збитки, завдані бюджету – більше, ніж 740 мільйонів гривень. Загалом до подібної схеми можуть бути причетні щонайменше 29 осіб.

Дивіться: у САП розповіли, як просувається справа Онищенка

Як повідомляв портал "Знай.ua", втікач Онищенко передав красномовний привіт українському правосуддю.