Геополітична боротьба навколо України і присутність НАТО в країнах Балтії та Польщі – основні об'єкти уваги кремлівських бот-акаунтів у Twitter.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це свідчить дослідження Центру передового досвіду з питань стратегічних комунікацій НАТО (The NATO Strategic Communications Centre of Excellence, або NATO StratCom COE).
"У цій секції досліджується, що російськомовні боти кажуть, коли вони не фокусуються на присутності НАТО в Балтії і Польщі... Основна мета ботів — Україна. Донбас згадується користувачами Twitter в 4 рази більше, ніж Путін", - йдеться в дослідженні.
Проводилося воно в період з 1 серпня по 31 жовтня.
Разом з тим, боти були зосереджені на темах міжнародного тероризму, іноземних виборах і референдумі.
Відзначається, що реальні акаунти більше ніж боти поширювали питання, пов'язані з ідеологією, Америкою, Заходом, конфліктом на сході України і російської політикою.
Люди також більш схильні до використання образ, расистських висловлювань, ніж боти. Також люди більше поширюють новини про внутрішньої російської політики (такі ключові слова, як "Навальний", "протест" присутні в створених людиною повідомленнях).
Боти ж більше займаються поширенням певного контенту, насамперед, що стосується хаосу за кордоном.
Так, за інформацією дослідження, російськомовні боти створюють приблизно 70% всіх російських повідомлень про НАТО в країнах Балтії та Польщі. При цьому, близько 60% активних російськомовних облікових записів, імовірно, є автоматизованими.
Для порівняння, 39% англомовних облікових записів є ботами. Вони створювали близько 52% всіх англомовних повідомлень за період серпня-жовтня.
Нагадаємо, у багатьох інтелектуальних видах спорту роботи вже перевершили людини. Однак, як повідомляють російські ЗМІ, не все ще втрачено. Нещодавній турнір з популярної комп'ютерної гри StarCraft II, який пройшов в Сінгапурі, приніс впевнену перемогу людям. Команду машин представляли боти з Австралії, Норвегії, Південної Кореї і штучний інтелект Cherry-Pi виробництва дослідного центру Facebook Research Lab.
Крім того, впровадження цифрових технологій в усі сфери нашого життя робить нас не тільки сильніше, але і вразливими. Тепер кібератаки можуть призвести до жертв, не поступається справжнім терактів.
У зв'язку з цим США, наприклад, оновило свою концепцію національної безпеки, внісши в перелік загроз, які вимагають активного відповіді і кібератаки. За роки війни Україна зробила ряд кроків по зміцненню власної кібербезпеки, однак, про досконалість в цій сфері говорити ще рано.
Дивіться сюжет про НАТО
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", Хокінг передбачив два варіанти Кінця світу.